Giro 2019. Lopez wściekły na kibica. Zaczął go bić! (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Eurosport_UK / Na zdjęciu: Miquel Angel Lopez bijący kibica
Twitter / Eurosport_UK / Na zdjęciu: Miquel Angel Lopez bijący kibica
zdjęcie autora artykułu

Miquel Angel Lopez był tak wściekły na kibica, który w trakcie 20. etapu Giro d'Italia spowodował jego upadek, że zaczął go okładać! Oglądaliśmy niecodzienne sceny.

Wszystko wydarzyło się ok. 6 km przed metą, gdy fani biegli równolegle z jadącymi kolarzami. Wtedy jeden z lekkomyślnych kibiców wpadł na Miguela Angel Lopeza, w efekcie czego kolumbijski zawodnik upadł.

Gdy wstał, był wściekły. W furii zaczął bić mężczyznę, zrzucił mu czapkę z głowy. Na szczęście nie doszło do większych rękoczynów, ale mimo wszystko oglądaliśmy niecodzienne sceny.

Zobacz: Giro d'Italia: o krok od groźnego wypadku. Mężczyzna wrzucił na trasę rower (wideo)

- Byłem wściekły. Myślałem, że mogę wygrać ten etap. Moja reakcja? Czysta adrenalina. W takich chwilach trudno jest się kontrolować - wyjaśnił reprezentant grupy Astana, cytowany przez "La Gazzetta dello Sport".

Miguel Angel Lopez z wypadku wyszedł bez większego szwanku. Inny kibic pomógł mu się rozpędzić, po czym Kolumbijczyk pomknął w kierunku mety. 20. etap Giro d'Italia zakończył na 18. pozycji, do zwycięzcy - Pello Bilbao - tracąc minutę i 49 sekund.

Po 20. etapie Giro d'Italia Miguel Angel Lopez zajmuje 6. lokatę w klasyfikacji generalnej (7.18). Liderem jest reprezentant Ekwadoru Richard Carapaz, na siódmej pozycji w "generalce" plasuje się Rafał Majka (+7.28). Polak w 20. etapie był dziewiąty.

Zobacz: Coraz więcej Polaków wybiera "dwa kółka". 3 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Roweru

Giro d'Italia 2019 zakończy się niedzielną indywidualną jazdą na czas.

ZOBACZ WIDEO El. ME 2020. Maciej Rybus: Nikt nie myśli o wakacjach

Źródło artykułu: