Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Nowe wieści ws. wypadku Bjorga Lambrechta. Dają do myślenia

Świat kolarstwa stara się zrozumieć śmierć Bjorga Lambrechta na Tour de Pologne 2019. Teraz pojawiły się nowe wieści ws. wypadku 22-latka. Dają do myślenia.
Dawid Borek
Dawid Borek
Bjoerg Lambrecht Getty Images / Tim de Waele / Na zdjęciu: Bjoerg Lambrecht

Do tragicznego w skutkach wypadku Bjorga Lambrechta doszło na 47. kilometrze III etapu Tour de Pologne 2019 (z Chorzowa do Zabrza). Belgijski kolarz zjechał do rowu i z dużym impetem uderzył o betonowy przepust, który znajdował się przy wjeździe na prywatną posesję. 22-latek został odwieziony do szpitala w Rybniku, ale nie udało się go uratować.

Dlaczego doszło do wypadku? Tego, póki co, nie wie nikt. - To nie był zjazd, gdzie uzyskuje się prędkość 100 km/h, a prosta, szeroka droga - powiedział Czesław Lang, dyrektor Tour de Pologne (więcej TUTAJ).

Nowe światło na wypadek rzuca wypowiedź jednego z polskich kolarzy, który chce pozostać anonimowy. Powodując się na jego słowa, znany serwis cyclingnews.com opisuje, że "Lambrecht na krótko przed katastrofą podniósł rękę i wzywał dyrektora". 

ZOBACZ WIDEO: Tour de Pologne 2019: Lekarz zawodów: Na wyścigu jeżdżę od lat, ale takiego zdarzenia nie mieliśmy

Zobacz także: Tour de Pologne 2019: Lekarz zawodów: Na wyścigu jeżdżę od lat, ale takiego zdarzenia nie mieliśmy

Podniesiona ręka, mówiąc w dużym skrócie, oznacza albo sygnalizowanie hamowania/zatrzymania się, albo problemy zawodnika. Informacja, że Lambrecht przed wypadkiem podniósł rękę jest o tyle istotna, że lekarz Tour de Pologne nie wykluczał, że Belg mógł zasłabnąć. Takim znakiem mógł zatem informować o problemach zdrowotnych.

- Mogło być ślisko, ale mógł też zasłabnąć. Wiele przyczyn mogło spowodować, że stracił równowagę i z takim impetem uderzył - mówił dla TVP Sport Ryszard Wiśniewski, lekarz Tour de Pologne.

Sprawą wypadku Bjorga Lambrechta zajęła się policja i prokuratura. Dokonano oględzin miejsca zdarzenia, prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok. Ta pomoże wyjaśnić okoliczności śmierci (więcej TUTAJ).

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (7):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×