ME na szosie: Marycz srebrny ze startu wspólnego

Jarosław Marycz przegrał w niedzielę tylko Belgiem Krisem Boeckmansem finisz wyścigu o mistrzostwo Europy do lat 23 w Hooglede-Gits. W niedzielę koszalinianin został minięty na ostatnich metrach.

Krzysztof Straszak

Dla 22-letniego Marycza to drugi sukces w ostatnich tygodniach. Niedawno obronił mistrzostwo Polski młodzieżowców w jeździe indywidualnej na czas. Na początku czerwca uplasował się tuż za podium wyścigu o trofeum Alcide De Gasperego (klasa 2).

Na trzeciej pozycji w Hooglede-Gits uplasował się Sacha Modolo, dobrze znany Maryczowi rywal z włoskich szos, gdzie na co dzień trenuje reprezentując barwy Viris Vigevano.

W ponad trzydziestoosobowej finiszującej grupie znaleźli się jeszcze Piotr Gawroński (dwunasty) i Konrad Czajkowski (siedemnasty). Na 69. miejscu zameldował się w grupie ze stratą 7 s Michał Kwiatkowski, mistrz świata juniorów w jeździe na czas, na 90. miejscu Marcin Urbanowski, a na 101. Piotr Krajewski.

Rywalizację juniorek wygrała Włoszka Elena Cecchini, która wyprzedziła Holenderkę Laurę van der Kamp i Francuzkę Pauline Ferrand-Prevot. Dziewiąta była Karolina Garczyńska. 6 s straty poniosła Małgorzata Piotrowska (39. miejsce), a ostatnia ostatnią, 81., która dojechała do mety była Natalia Mielnik. Na starcie stanęły 103 zawodniczki.

Mistrzostwa Europy juniorów i młodzieżowców, Hooglede-Gits (Belgia)