KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Atmosfera, dla której chce się jeździć - Cisowianka MTB Mazovia Marathon

Cykl maratonów Cisowianka MTB Mazovia Marathon to wyjątkowa impreza, która naprawdę łączy pokolenia. 16. edycja to nowe wyzwania i nowe emocje zarówno dla zawodników, jak i dla fanów MTB.
MT
Zawodnicy startujący Brodnica Cisowianka Mazovia MTB Marathon Materiały prasowe / Cisowianka Mazovia MTB Marathon / Na zdjęciu: Zawodnicy startujący Brodnica Cisowianka Mazovia MTB Marathon

Twórcą i organizatorem tego wydarzenia jest Cezary Zamana - jeden z najbardziej znanych polskich kolarzy, szosowy mistrz Polski z 1999 r. i zwycięzca Tour de Pologne w 2003 r.

Ważnym atutem maratonów Cezarego Zamany są doskonale przygotowane trasy. Jak mówi dyrektor sportowy Cisowianka MTB Mazovia Marathon: “Trasa musi ciekawa i musi się na niej dużo dziać.” Zamana przy planowaniu wkłada dużo wysiłku, by z jednej strony trasa nie dekoncentrowała, ale z drugiej, żeby ciągle zaskakiwała zawodników. Do swoich ulubionych miejsc do rozgrywania zawodów zalicza Mazury, Lubelszczyznę, Wyżynę Łódzką i oczywiście wiele rejonów Mazowsza. Jak podkreśla on sam, jednym z jego największych osiągnięć jako organizatora, jest wyprowadzenie rowerów górskich na trasy w centralnej Polsce.

Organizatorzy kładą ogromny nacisk na bezpieczeństwo. Z tego też względu, na trasach Cisowianka MTB Mazovia Marathon doskonale radzą sobie i ci najstarsi miłośnicy kolarstwa, jak i najmłodsi adepci MTB. Wprowadzenie jakiś czas temu dystansu FIT (21 km) sprawiło, że z roku na rok zaczęło pojawiać się na starcie coraz więcej zawodniczek. Dziś kobiety stanowią naprawdę znaczącą część uczestników maratonów, a jak dodaje Cezary Zamana, sam dystans FIT jest też coraz popularniejszy wśród mężczyzn.

Znakiem firmowym tej imprezy już od lat jest peleton z najlepszą atmosferą. Co ją tworzy? Jak powiedział Wirtualnej Polsce Cezary Zamana: “Zawodnicy muszą być kolarsko bardzo towarzyscy”. Na czym to polega? Jak mówi dyrektor sportowy Cisowianka MTB Mazovia Marathon: “Chodzi o zachowanie pozytywnego nastawienia do wszystkich, z którymi rywalizujemy.” Niepowtarzalny klimat maratonów powstaje również dzięki coraz liczniejszemu z roku na rok udziałowi kobiet, a także najmłodszych miłośników jazdy MTB. Kolejny czynnik budujący wyjątkową atmosferę tej imprezy, to pojawienie się na jej trasach par mieszanych, których z każdym kolejnym rokiem również przybywa na linii startu.

Jednak, by tak duża impreza mogła się przez lata rozwijać, potrzebne jest wsparcie i wiara w sukces - nie tylko ten sportowy. Cezary Zamana podkreślił tu rolę samorządów, zwłaszcza tych, które kilkanaście lat temu, przyczyniły się do startu tej imprezy. Dyrektor sportowy Cisowianka MTB Mazovia Marathon jest wdzięczny m.in. samorządom w Piasecznie i w Józefowie, a także w swoim rodzinnym Ełku. Zamana dodaje jednak, że nieocenione wsparcie dają też poszczególni ludzie, grupy zawodników, które cyklicznie wracają na trasy. Jak sam przyznaje, odzew uczestników i publiczności jest jego główną siłą napędową do organizowania kolejnych sezonów rowerowych zmagań.

Sezon 2020 to trasy i dla ambitnych amatorów jazdy MTB, jak i dla seniorów, którzy też będą mogli sprawdzić swoje siły na dostosowanych do swoich warunków dystansach. Dzieci będą mogły próbować współzawodnictwa z Rybką MiniMini. No i oczywiście, jak co roku, będzie też specjalny dystans dla pań.

Zapytany o swój największy sukces przy organizacji Cisowianka MTB Mazovia Marathon, Cezary Zamana stwierdził, że jest nim radość na twarzach uczestników kolejnych edycji, a także ciągle napędzająca go chęć tworzenia nowych tras i wyzwań dla zawodników. Jak dodaje Zamana, istotą tego sukcesu jest utrzymanie w swoim życiu tego, co kocha, czyli pierwszej miłości do roweru, następnie do kolarstwa, a w końcu do organizacji imprez rowerowych. Cezary Zamana przyznał, że obserwowanie wzruszenia na twarzach tych, którzy wspierają i kibicują startującym, a zwłaszcza startującym kobietom, jest jednym z jego największych powodów do dumy jako organizatora.

Takich emocjonujących i wzruszających momentów na pewno będzie więcej, bo w sezonie 2020 Cisowianka MTB Mazovia Marathon zapowiada się wyśmienicie: cztery rodzaje dystansów, przepiękne trasy, szansa sprawdzenia się dla każdego oraz wielka porcja wrażeń i radości dla całej rodziny.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Materiał Partnera
Komentarze (1)
 • qmodo Zgłoś komentarz
  skoro musi się dziać to proszę o wydanie pozwoleń na strzelanie do kolarzy np. z wiatrówek. ale będzie się działo!!!!!!
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×