Kolarstwo. BinckBank Tour 2020. Soren Kragh Andersen wygrał czasówkę

W piątek uczestnicy wyścigu BinckBank Tour 2020 rywalizowali na trasie 4. etapu. Jazdę indywidualną na czas wygrał Duńczyk Soren Kragh Andersen. Liderem pozostał Mads Pedersen.

Piotr Bobakowski
Soren Kragh Andersen Getty Images / Luc Claessen / Na zdjęciu: Soren Kragh Andersen
Jazda indywidualna na czas w Riemst (miejscowość w północnej Belgii) była 4. etapem wyścigu BinckBank Tour. Kolarze w piątek mieli do pokonania ponad 8 km z dwoma krótkimi podjazdami na trasie odcinka.

Najlepszy czas osiągnął kolarz grupy Team Sunweb, Soren Kragh Andersen. Duńczyk pokonał trasę w 9 minut i 59 sekund. Sześć sekund do zwycięzcy stracił Szwajcar Stefan Kung (Groupama-FDJ). Trzecie miejsce zajął rodak Kunga, Stefan Bissegger (EF Pro Cycling) - siedem sekund straty do Andersena.

Tuż za podium, na 4. pozycji, uplasował się dotychczasowy lider BinckBank Tour, Mads Pedersen. Kolarz Trek-Segafredo stracił do triumfatora czasówki osiem sekund i pozostał na czele klasyfikacji generalnej po 4 etapach.

W "generalce" Pedersen ma siedem sekund przewagi nad Andersenem. Trzeci jest Kung, który traci do lidera 13 sekund. W sobotę kolarzy czeka ostatni etap wyścigu (z metą w Geraardsbergen), w trakcie którego organizatorzy byli zmuszeni zmienić trasę z powodu braku możliwości wjazdu do Holandii (nie pozwoliła na to aktualna sytuacja epidemiologiczna).

Zobacz:
Kolarstwo. BinckBank Tour 2020. Mads Pedersen wygrał trzeci etap po zaciętym finiszu
Kolarstwo. Prestiżowy wyścig Amstel Gold odwołany. To wynik wzrostu zakażeń w Holandii