KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Dożywotnie wykluczenia za doping? Takiej kary oczekuje jeden z kolarzy

Adrian Tekliński i Jarosław Wołosiuk zostali przyłapani na stosowaniu EPO w 2020 roku. Absolutnie nie milkną echa tego wydarzenia. Pojawiają się apele, by zawodnicy, którzy korzystali z dopingu, nie byli już dopuszczani do żadnych imprez sportowych.
Mateusz Domański
Mateusz Domański
laboratorium Getty Images / Na zdjęciu: laboratorium

Za pośrednictwem mtb-xc.pl do tej sprawy odniósł się kolarz Mateusz Rejch. W czerwcu 2020 roku rywalizował on z Jarosławem Wołosiukiem w trakcie wyścigu etapowego LOTTO MTB Energy.

- W związku z potwierdzeniem przez POLADA stosowania dopingu przez zawodnika Jarosława Wołosiuka, chciałbym podkreślić, że zdecydowanie potępiam jakąkolwiek formę dopingu w kolarstwie. Jako zawodnik, który w 2020 roku bezpośrednio rywalizował z p. Jarosławem Wołosiukiem podczas wyścigu etapowego MTB Energy, czuję się oszukany przez tego kolarza - podkreślił.

Zaznaczał też, że "straty wizerunkowe, jakie ponieśli wszyscy rywalizujący z nim zawodnicy, a przede wszystkim całe środowisko, kolarskie są niepoliczalne". 

- Apeluję do wszystkich obecnych w Polsce organizatorów amatorskich imprez sportowych o dożywotnie niedopuszczanie do rywalizacji amatorskiej, osób, które zostały złapane na stosowaniu dopingu. Zachęcam wszystkich sponsorów wyżej wymienionego zawodnika o dochodzenie rekompensat z tytułu strat wizerunkowych, na jakie zostali narażeni. Wszystkich zainteresowanych sponsoringiem w Polsce, zachęcam do takiej konstrukcji umów sponsorskich, która umożliwi Państwu późniejsze dochodzenie swoich praw w sytuacji udowodnienia dopingu przez Waszego zawodnika. Osobiście uważam, że największą tragedią w tej całej sytuacji jest zachęta ze strony takich zawodników jak p. Jarosław Wołosiuk do stosowania dopingu przez najmłodszych - dodał.

Stosowanie dopingu potępia też Bartosz Banach, który w czerwcu 2020 w klasyfikacji generalnej LOTTO MTB Energy przegrał z Jarosławem Wołosiukiem walkę o I miejsce.

- Doping to droga na skróty, która nigdy nie powinna mieć miejsca w sporcie. Tracimy na tym my zawodnicy, jak i organizatorzy. Rywalizacja traci na wiarygodności, ciężko przez to o wsparcie sponsorów i kibiców. Mam nadzieję, że ta sytuacja ostrzeże zawodników przed stosowaniem dopingu - przyznał, cytowany przez mtb-xc.pl.

Czytaj także:
Włoski kolarz otrzymał polskie obywatelstwo. To było jego wielkie marzenie
Nie żyje była mistrzyni świata. Dokładna przyczyna śmierci nie jest znana

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: to nie fotomontaż! Niesamowity popis gwiazdy NBA

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×