Flandria 2021. Szalona czasówka na mistrzostwach świata! Niesamowity Filippo Ganna!

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / CHRISTOPHER JUE / Na zdjęciu: Filippo Ganna
PAP/EPA / CHRISTOPHER JUE / Na zdjęciu: Filippo Ganna
zdjęcie autora artykułu

Filippo Ganna obronił tytuł mistrza świata w indywidualnej jeździe na czas. Na płaskiej jak stół trasie we Flandrii Włoch imponował mocą i o ponad 5 sekund pokonał Wouta Van Aerta. Michał Kwiatkowski zajął 24 miejsce.

W tym artykule dowiesz się o:

Tym razem kolarskie mistrzostwa świata rozpoczeły się w niedzielę. Zawodnicy (w tym startujący w biało-czerwonych barwach Michał Kwiatkowski) pokonywali liczącą 43,3 kilometra trasę, której profil był tym razem niezwykle płaski. Pewne było, że najważniejsza tego dnia będzie moc.

Trasa jazdy indywidualnej na czas podczas MŚ Flandria 2021
Trasa jazdy indywidualnej na czas podczas MŚ Flandria 2021

Co ciekawe, jeszcze przed mistrzostwami pewniakiem do występu w jeździe indywidualnej na czas wydawał się być Maciej Bodnar. Polak jednak nie dostał zgody na start od swojego zespołu Bora-Hansgrohe. Dla Niemców ze względów wizerunkowych ważniejszy okazał się start w wyścigu Około Slovenska 2021.

Od samego początku faworytami bukmacherów do zwycięstwa było trio: Filippo Ganna, Wout Van Aert, Stefan Kung. Zaskoczyć mogli między innymi Remco Evenepoel, Remi Cavagna czy Stefan Bissegger. Michał Kwiatkowski przy "dobrych wiatrach" uważany był za kandydata do miejsca w pierwszej dziesiątce.

Już pierwszy punkt pomiaru czasu pokazał nam, że tego dnia nikt nie będzie poddawał się bez walki. W tym miejscu średnia prędkość najlepszych zawodników przekraczała 54 kilometry na godzinę. Najlepszy w tym miejscu okazał się będący w doskonałej formie Wout Van Aert. Belg zameldował się na punkcie pomiaru 7 sekund przed Filippo Ganną i aż 17 sekund przed Stefanem Kungiem. Michał Kwiatkowski w tym momencie tracił do lidera już ponad minutę.

Sytuacja zaczęła robić się znacznie ciekawsza na drugim pomiarze czasu. W tym momencie wydawało się już jasne, że walkę o złoto stoczą Van Aert i Ganna. Włoch mocniej nacisnął na pedały i z 7 sekund różnicy pozostała niecała sekunda. Trzeci na tym etapie czasówki był Remco Evenepoel (strata 30 sekund do lidera).

Ostatecznie okazało się, że przyspieszający Ganna chce za wszelką cenę obronić tytuł z zeszłego roku. Włoch w kapitalnym stylu pokonał ostatni odcinek i na finiszu zameldował się nieco ponad 5 sekund przed Van Aertem! "Top Ganna" ponownie mistrzem świata w jeździe indywidualnej na czas. Drugi wspomniany Van Aert. Brąz dla Remco Evenepoela.

Spory zawód kibicom sprawił Stefan Kung. Szwajcar po zdobyciu mistrzostwa Europy w indywidualnej jeździe na czas liczył na medal mistrzostw świata. Ostatecznie Kung mimo wielkich nadziei nie stanął nawet na podium.

Michał Kwiatkowski mimo równej jazdy nie zdołał zająć miejsca w czołowej dziesiątce. "Kwiato" zakończył zmagania na 24. pozycji, tracąc do zwycięzcy ponad 3 minuty.

Wyniki jazdy indywidualnej na czas podczas mistrzostw świata Flandria 2021:

Miejsce Zawodnik Kraj Czas
1Filippo GannaWłochy47:47.83
2Wout Van AertBelgia+0:06
3Remco EvenepoelBelgia+0:44

Czytaj także: Znany skład kadry na mistrzostwa świata. Cesare Benedetti spełni marzenie Na koniec lata Józefów wita, czym chata bogata

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Bramkarz popełnił błąd. Padł super gol

Źródło artykułu: