Znany skład kadry na mistrzostwa świata. Cesare Benedetti spełni marzenie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  Tim de Waele / Na zdjęciu: Cesare Benedetti
Getty Images / Tim de Waele / Na zdjęciu: Cesare Benedetti
zdjęcie autora artykułu

Wiadomo już, w jakim składzie reprezentacja Polski wystartuje w mistrzostwach świata. W kadrze zadebiutować ma urodzony we Włoszech Cesare Benedetti.

Jak poinformowała Polska Agencja Prasowa, w składzie reprezentacji Polski na kolarskie mistrzostwa świata znaleźli się również Michał Kwiatkowski, Michał Gołaś, Maciej Bodnar, Łukasz Owsian i Stanisław Aniołkowski. Wraz z Cesare Benedettim wystąpią oni w wyścigu ze startu wspólnego.

Urodzony we Włoszech kolarz po raz pierwszy znalazł się w składzie polskiej reprezentacji. To właśnie nam w listopadzie 2019 roku wyznał, że marzy o tym, by wystartować w biało-czerwonych barwach. To marzenie już wkrótce się spełni.

- Czuję się dumny, ze swoich związków z Polską i mojej polskiej rodziny. Zostawiłem tutaj serce. Gdyby tak kiedyś pojechać w reprezentacji Polski, to byłoby spełnienie moich marzeń - mówił wówczas kolarz.

Wyścig ze startu wspólnego podczas rozgrywanych w Belgii mistrzostw świata zaplanowany jest na 26 września. Tydzień wcześniej na liczącej 43 km trasie z Knokke-Heist do Brugii odbędzie się jazda indywidualna na czas. Polskę reprezentować będzie Kwiatkowski.

Czytaj także: Dominacja i złote medale dla polskich sióstr w madisonie. Gigantyczna przewaga! Zdecydowane zwycięstwo i złoty medal dla Polki! Ależ przewaga

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: była tenisistka bawi się na całego! Luksusowe wakacje

Źródło artykułu: