Polski tydzień: Paterski oficjalnie debiutuje w Liquigas

Michał Kwiatkowski w środę, a Jarosław Marycz dzień potem triumfowali na etapach wyścigu Dookoła Słowacji. W niedzielę w pierwszym wyścigu jako oficjalnie zawodnik Liquigas wziął udział Maciej Paterski, czwarty Polak w cyklu ProTour.

Krzysztof Straszak

22-letni Paterski we wtorek znalazł się na 24-osobowej liście zawodników włoskiej ekipy na sezon 2010. Od 1 sierpnia jarocinianin był stażystą Liquigas, jeżdżąc w koszulce tej grupy ProTour, a wcześniej w Marchiol, jej zapleczu, z którego zdążył się wybić już m.in. Jacopo Guarnieri, zwycięzca etapowy Tour de Pologne.

Tymczasem na Słowacji piąte miejsce w pięcioetapowym narodowym tourze naszych południowych sąsiadów zajął w barwach reprezentacji kraju Jacek Morajko. Dwunasty był Przemysław Niemiec (Miche), podczas gdy jego kolega Tomasz Marczyński. Na metę piątego etapu nie dojechał 19-letni Kwiatkowski, były mistrz świata juniorów, który we Vráblach był najlepszy na finiszu. W czwartek jazdę indywidualną na czas wygrał 23-letni Marycz, wicemistrz Europy.