Gwiazda polskich parkietów zaszalała za oceanem. Co za rzut! [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / oficjalny profil / Erica Wheeler
Twitter / oficjalny profil / Erica Wheeler
zdjęcie autora artykułu

Erica Wheeler była kluczową postacią BC Polkowice. Teraz czaruje w WNBA, a o tym zagraniu w lidze WNBA będzie się mówić bardzo długo. Komentatorzy wręcz oszaleli w momencie, w którym piłka wpadła do kosza.

W tym artykule dowiesz się o:

Była największą gwiazdą Energa Basket Ligi Kobiet w sezonie 2021/2022. BC Polkowice poprowadziła do podwójnej korony, bo "Pomarańczowe" z nią w składzie wygrały mistrzostwo i Pucharu Polski, a ona wybrana została podwójną MVP.

Erica Wheeler to jednak uznana marka również za oceanem. W lidze WNBA jest jedną z liderek Atlanty Dream.

I w ostatnim czasie trafiła na czołówki klipów z najlepszymi akcjami. Wszystko za sprawą kapitalnego rzutu w starciu z Chicago Sky. Tuż przed końcową syreną trzeciej kwarty Wheeler oddała szaloną próbę zza linii połowy boiska, a piłka po odbiciu od tablicy wpadła do kosza.

ZOBACZ WIDEO: Bajkowe zaręczyny. Piękna WAGs z Premier League powiedziała "tak"

Finalnie trafienie to nie pomogło jej drużynie w zwycięstwie. Sky triumfowały 73:65. Wheeler spędziła na parkiecie 31 minut, podczas których zaliczyła 15 punktów (6/20 z gry), pięć asyst i trzy zbiórki.

Wheeler nie była jedyną uczestniczką spotkania, która w przeszłości grała na polskich parkietach. W Dream można było zobaczyć Cheyenne Parker, z kolei po stronie Sky zagrały Courtney Vandersloot, Allie Quigley i Kahleah Copper. Trzy pierwsze to byłe koszykarki Wisły CanPack Kraków, a Copper reprezentowała VBW Arkę Gdynia i PSI Enea Gorzów Wielkopolski.

Zobacz także: Oficjalnie. Podwójny MVP opuszcza polską ligę i przenosi się do Hiszpanii To już pewne. Owczarzak kolejny sezon w PSI Enea

Źródło artykułu: