Europejskie puchary i "uzdolniony strzelec". W tym klubie w końcu się coś dzieje

Długo to trwało, ale Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz w końcu dokonał pierwszych ruchów przed sezonem 2022/2023 w Energa Basket Lidze Kobiet. Klub zgłosił się również do gry w europejskich pucharach.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Karina Michałek WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Karina Michałek
To klub, który oficjalnie poinformował dwa tygodnie temu, że nie zdołał jeszcze zamknąć finansowo sezonu 2021/2022. "Z zawodniczkami i ich agentami podpisywane są ugody" - napisano w mediach społecznościowych.

Z pozytywnych wiadomości dla fanów drużyny Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz jest jednak to, że w końcu ruszyła budowa składu.

Jakie ruchy kadrowe udało się już przeprowadzić? W składzie pozostanie Karina Michałek. Nowymi postaciami będą z kolei Stephanie Kostowicz czy Sparkle Taylor.

Zwłaszcza z tą ostatnią koszykarką wiązane są duże nadzieje. 27-latka występuje na pozycji rzucającej, ale będzie też pomagać na rozegraniu. Absolwentka UTEP w swojej karierze grała już w Hiszpanii (SPAR Gran Canaria, 18,6 punktu na mecz) oraz Rumunii (Satu Mare, 24,3 punktu na mecz).

- Sparkle Taylor jest uzdolnionym strzelcem. Ma bardzo dobrą penetrację, świetnie czuje się w szybkim ataku - charakteryzuje swoją nową podopieczną w materiale prasowym trener bydgoskiego klubu Piotr Kulpeksza.

Warto również dodać, że Basket 25 zgłosił się do rozgrywek Women EuroCup. O miejsce w fazie grupowej - jako jedyny polski klub - będzie musiał jednak walczyć w kwalifikacjach. Pewne gry w grupie są natomiast VBW Arka Gdynia, PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski oraz Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin.

Zobacz także:
Filip Dylewicz: Kończę. Nie jestem legendą
Początek rewolucji kadrowej w Enea Zastalu BC. Są pierwsi gracze zagraniczni

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: uderzył z połowy boiska. Cudowna bramka młodego Hiszpana!
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×