Memoriał J. Ponickiego: wyniki 1. dnia

Wygrana PBG Basket Poznań z Polpharmą Starogard Gdański oraz niespodziewana porażka Anwilu Włocławek w meczu z czeskim BK Prostejov - to wyniki rozgrywanego w stolicy Wielkopolski X Memoriału Jacka Ponickiego.

Łukasz Czechowski

Mecz gospodarzy z Polpharmą miał dwa różne oblicza. W pierwszej części, wygranej przez gości 46:35, koszykarze PBG Basket zupełnie nie radzili sobie w obronie, a w ataku grali niezdecydowanie. Zawodnicy Polpharmy doskonale zbierali piłki z atakowanej tablicy i mogli ponawiać akcje niemal po każdym niecelnym rzucie.

W drugiej połowie poznaniacy ustawili szczelną strefę, z którą podopieczni Milija Bogicevica próbowali radzić sobie rzutami z dystansu, piłka jednak nie chciała wpadać do kosza. PBG w ataku grało zdecydowanie szybciej i skuteczniej. Niemal wszystkie straty odrobili w trzeciej kwarcie, a czwartą wygrali już zdecydowanie 21:10.

PBG Basket Poznań - Polpharma Starogard Gd. 76:69 (18:16, 17:30, 20:13, 21:10)

PBG Basket:
Andrija Cirić 18, Uros Duvnjak 15, Adam Waczyński 13, Zbigniew Białek 10, Rajko Kljajević, A.J. Graves, Hubert Radke, Tomasz Semmler 4.

Polpharma: Mirkovic 14, Majewski 12, Okafor 11, Ochońko 11, Weeden 9, Angley 9, Kulig 2, Dąbrowski 1.

Drugi pojedynek rozpoczął się z 40-minutowym opóźnieniem, bowiem czeska drużyna miała problemy z dotarciem na halę. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando Anwilu, którego gracze świetnie rzucali z dystansu (trzy trójki rzucił Barycz, dwie Szubarga). Do przerwy koszykarze Igora Griszczuka prowadzili 38:33.

W drugiej części gracze Prostejova grali skuteczniej, trafiali zarówno z dystansu, jak i spod kosza, natomiast włocławianie musieli radzić sobie bez Barycza i Dunna, którzy spadli za pięć przewinień. Cała czwarta kwarta toczyła się punkt za punkt, a ostatnią akcję mięli koszykarze Anwilu. Indywidualne wejście Szubargi okazało się jednak nieudane.

Anwil Włocławek - BK Prostejov 69:70 (17:17, 21:16, 13:20, 18:17)