ŁKS bliżej finału

Zwycięstwem gospodarzy – ŁKS-u Łódź zakończył się ostatni półfinałowy pojedynek fazy "play off" w drugiej lidze koszykarzy. Łodzianom, którzy są zdecydowanym faworytem tej rywalizacji zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo.

Mateusz Kołodziej

Ambitna postawa czwartej drużyny rundy zasadniczej sprawiła, że to właśnie bydgoska Astoria schodziła na przerwę z minimalnym prowadzeniem (39:40). O tym, że Astorii nie można przekreślać w jeszcze wyraźniejszy sposób pokazała druga połowa. W trzeciej kwarcie bydgoszczanie wygrywali już nawet 11 punktami i byli na najlepszej drodze do zwycięstwa. O wszystkim przesądziła jednak ostatnia kwarta. Łodzianie, prowadzeni przez Krzysztofa Morawca systematycznie odrabiali straty. Jeszcze na 40 sekund przed końcem goście zmniejszyli starty do dwóch punktów (73:77), jednak w kolejnej akcji nie pomylił się Łukasz Bąk i to gospodarze mogli się cieszyć z pierwszego zwycięstwa.

ŁKS Łódź – Astoria Bydgoszcz 77:73 (22:20, 17:20, 12:15, 26:18)

Drugie spotkanie tych drużyn rozegrane zostanie w sobotę 5 kwietnia w Bydgoszczy.