Play off w II lidze koszykarzy: Finaliści w komplecie

Znamy już sześciu finalistów, którzy walczyć będą o trzy premiowane awansem do I ligi miejsca. W dzisiejszych półfinałach zwyciężali gospodarze. Najwięcej emocji było w Szczecinie gdzie miejscowy AZS tylko dzięki świetnej postawie w czwartej kwarcie pokonał przeciwnika z Opola.

Mateusz Kołodziej

W grupie A awans do finału wywalczyły ekipy z Łodzi i Gniewkowa. Lider tabeli po rundzie zasadniczej, ŁKS bez większych problemów poradził sobie z Astorią Bydgoszcz i zwyciężył 77:62. Dziwny przebieg miało spotkanie w Gniewkowie. Gospodarze przegrali pierwszą kwartę, by po dwóch prowadzić już różnicą dwunastu punktów. Losy meczu rozstrzygnęły się po 30 minutach. Wtedy to Bonduelle prowadziło już 73:52. Ostatnią kwartę wysoko wygrali jednak torunianie i zniwelowali nieco przewagę gospodarzy.

W grupie B odbył się tylko jeden półfinał .Wszystko za sprawą zespołu z Jeleniej Góry, który awans do finału zapewnił sobie już w sobotę. W finale drużyna Ireneusza Taraszkiewicza zagra z AZS-em Szczecin, który wygrał półfinałową rywalizację z akademikami z Opola.

W grupie C także odbył się jeden mecz. Przypomnijmy, że wczoraj, po zwycięstwie nad kieleckim UMKS-em do finału awansował MKS Dąbrowa Górnicza. Zespół z Zagłębia na wyjazdowy mecz finałowy nie będzie miał jednak daleko. Przeciwnikiem dąbrowian będzie bowiem AZS AWF Katowice. Dziś katowiczanie odprawili z kwitkiem MOSiR Krosno i podobnie jak wszyscy (oprócz zespołu z Jeleniej Góry) zwyciężyli w stosunku 2:1.