Play off w II lidze koszykarzy: Finałowe niespodzianki

Konia z rzędem temu, kto przewidział wyniku dwóch sobotnich finałów w II lidze koszykarzy. Uznawani za zdecydowanych faworytów drużyny z Dąbrowy Górniczej i Jeleniej Góry przegrały pierwsze spotkania. I to na własnym parkiecie!

W finałowym spotkaniu grupy B Sudety Jelenia Góra spotykał się z AZS-e m Radex Szczecin. Zespół z Jeleniej Góry to lider grupy B po rundzie zasadniczej. Dlatego po szybkim, łatwym i przyjemnym przejściu przez półfinał, miejscowi kibice nie wyobrażali sobie innego wyniku jak zwycięstwo swoich pupili. Po pierwszej połowie wydawało się, że wszystko jest w jak najlepszym porządku. Sudety wygrywały 38:22 i wtedy wydawało się, że to właśnie gospodarze zrobią pierwszy krok w kierunku pierwszej ligi. Nic bardziej mylnego. Perfekcyjnie rozegrana druga połowa pozwoliła szczecinianom zwyciężyć 65:58. Klasą samą dla siebie był w tej potyczce obrońca gości Maciej Majcherek, który sam zdobył blisko połowę wszystkich punktów drużyny (31).

Jeszcze większe rozczarowanie przeżyli kibice w Dąbrowie Górniczej. Ich drużyna, zdecydowanie główny kandydat do awansu przegrał z rewelacją rozgrywek AZS-em Katowice. O tym jak bardzo groźną drużyną jest katowicki AZS AWF przekonał się w półfinale MOSiR Krosno. Jednak wyjazdowe zwycięstwo z zespołem, który naszpikowany jest graczami z 1 ligi wydawało się mało realne. Tym bardziej, że w półfinale dąbrowianie we własnej hali spuścili dwukrotnie srogie lanie UMKS-owi Kielce. O zwycięstwie katowiczan zdecydowała zapewne druga połowa, którą podopieczni Mirosława Stawowskiego wygrali aż 33:18.

Wyniki pierwszych finałowych spotkań w II lidze koszykarzy:

Sudety Jelenia Góra - AZS Radex Szczecin 58:65 (16:11, 22:11, 7:21, 13:22).

MMKS Dąbrowa Górn. - AZS AWF Katowice 56:61 (17:17, 21:11, 9:19, 9:14).

Mecz ŁKS Łódź - Bonduelle Gniewkowo rozegrany zostanie w niedzielę o godz. 17:00.

Drugie spotkania finałowe już za tydzień. Awans do I ligi wywalczy zespół, który jako pierwszy odniesie dwa zwycięstwa.