Play-off w II lidze koszykarzy: ŁKS o krok od pierwszej ligi

W ostatnim finale rozgrywek „Play off” w II lidze koszykarzy ŁKS Łódź zwyciężył po emocjonującym spotkaniu Bonduelle Gniewkowo 88:85. Do awansu na zaplecze ekstraklasy brakuje łodzianom jednej wygranej. Kolejny mecz w najbliższą sobotę w Gniewkowie.

Mateusz Kołodziej

Koszykarze ŁKS Petrolinvest pokonując rywali z Gniewkowa uczynili pierwszy krok w kierunku pierwszej ligi. Aby znaleźć się w gronie zespołów występujących na zapleczu ekstraklasy podopieczni Piotra Zycha muszą wygrać z Bonduelle jeszcze jedno spotkanie.

Pierwsza połowa niedzielnego meczu była bardzo wyrównana. Żadnej drużynie nie udało się "odskoczyć" na większą liczbę punktów. Duża w tym zasługa Krzysztofa Wilangowskiego, który dzięki swoim 13 punktom zdobytym w pierwszej połowie, skutecznie powstrzymywał "zapędy" gospodarzy.

Początek trzeciej kwarty należał do gości z Gniewkowa. Po trzech minutach tej części gry Bonduelle wygrywało już 55:47. Wtedy jednak do walki poderwali się gospodarze. Ostatecznie po trzech częściach spotkania gospodarze wygrywali 70:63. To jednak nie koniec emocji. W ostatniej kwarcie emocje sięgały zenitu, a prowadzenie zmieniało się co chwilę. O losach spotkani przesądził rezerwowy <>Adam Bet, który w samej końcówce meczu rzucił bardzo ważne punkty z dystansu. Po tej akcji goście nie zdołali się już podnieść.

ŁKS Łódź - Bonduelle Gniewkowo 88:85 (28:25, 17:19, 25:19, 18:22).

ŁKS: Morawiec 18, Trepka 16, Kenig 15, Bąk 12, Rajkowski 6, Bet 5, Klocek 5, Nogalski 4.

Bonduelle: Gliszczyński 26, Kowalewski 17, Wilangowski 16, Sulima 12, Plebanek 7, Małecki 6, Wilczewski 1, Tracz.