AZS najlepszy w Jezierzycach

AZS Koszalin okazał się najlepszy w XIV turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Słupska Macieja Kobylińskiego. Dziś Akademicy pokonując Energę Czarnych Słupsk 88:81 zapewnili sobie zwycięstwo w słupskim turnieju.

Paweł Łakomski

Derby Pomorza Środkowego jak zawsze były emocjonujące. Wynik ciągle opiewał w okolicach remisu. W pierwszej połowie bardzo chaotycznie grali gospodarze, którzy po 20 minutach gry na swoim koncie mieli aż 15 strat.

W przekroju całego meczu o wiele lepiej prezentowali się koszykarze AZS, u których już widać zgranie i dobrze opanowane zagrywki. Przyzwoicie w drużynie Rade Mijanovicia zaprezentowali się dwaj podkoszowi: George Reese oraz Vladimir Tica.

Natomiast bardzo kiepsko wygląda sytuacja wśród Energi Czarnych. O Czarnych Panterach na pewno nie można mówić, że jest to zespół. Akcje w ataku są bardzo rwane, większość z nich kończona jest poprzez indywidualne zagrania poszczególnych zawodników. Jedynie pozytywnie wygląda obrona strefowa, dzięki której kilkakrotnie dziś AZS gubił piłkę.

Ostatecznie AZS Koszalin pokonał Energę Czarnych Słupsk 88:81 i zgarnął Puchar Prezydenta Miasta Słupska.

Energa Czarni Słupsk - AZS Koszalin 81:88 (22:20, 19:21, 21:19, 19:28)

Czarni: Clark 29, Daniels 14, Joyce 9, Sroka 7, Djapa 7, Cesnauskis 6, Żurawski 5, Przybyszewski 4

AZS: Tica 19, Reese 13, Navickas 13, Surmacz 12, Kubler 11, Stępień 10, Matelski 5, Urbański 3, Balcerzak 2.

O godzinie 11.00 rano w jezierzyckiej hali spotkały się Sportino Inowrocław oraz Kotwica Kołobrzeg. Pojedynek obydwu drużyn był bardzo wyrównany. Do ostatniej minuty meczu nie wiadomo było, kto wygra to spotkanie. Ostatecznie Kotwica Kołobrzeg dzięki waleczności swoich zawodników pod koszem, zapewniła sobie zwycięstwo i uplasowała się na 3. miejscu w turnieju.

Bardzo słabo zaprezentował się lider Sportino Tedd Scott. Amerykanin zanotował zaledwie 11 oczek. Niemniej jednak formę drużyny Mariusza Karola można określić jako dobrą i wielce prawdopodobne, że zeszłoroczny beniaminek ligi będzie "czarnym koniem" w rozgrywkach 2009/2010.

Kotwica Kołobrzeg - Sportino Inowrocław 74:71 (16:23, 22:16, 20:17, 16:15)

Kotwica: Danesi 18, Harris 18, Smith 10, Rduch 8, Wichniarz 7, Freeman 6 Bręk 4, Diduszko 3.

Sportino: Anderson 18, Łuszczewski 12, Scott 11, Ibrahim 10, Bigus 10, Arabas 7, Wierzbicki 3.