136 punktów Polek w meczu eliminacji do EuroBasketu 2023!

Niespotykany wynik reprezentacji Polski koszykarek. Podopieczne Marosa Kovacika rozbiły na wyjeździe Albanię 136:50! Różnica 86 punktów nie jest jednak rekordowa dla Biało-Czerwonych.

Krzysztof Kaczmarczyk
Liliana Banaszak WP SportoweFakty / Dawid Lis / Na zdjęciu: Liliana Banaszak
Zgodnie z wszystkimi przewidywaniami emocji - i to najmniejszych - w tym pojedynku nie było. Polki rozbiły rywalki, a mogły wygrać... jeszcze wyżej.

Wystarczy powiedzieć, że wynik do przerwy brzmiał 80:12! Dominacja Polek była ogromna, ale Albanki to absolutne "doliny" jeżeli chodzi o europejską koszykówkę.

Przypomnijmy, że w pierwszym meczu tych drużyn, które rozegrane zostało w Gnieźnie, Biało-Czerwone wygrały 125:19.

Po tej wygranej podopieczne Marosa Kovacika z bilansem dwóch zwycięstw i dwóch porażek zajmują w tabeli swojej grupy trzecie miejsce. Podczas tego "okienka" w czwartek Plaki przegrały w Gnieźnie ze Słowenkami 71:78.

Wracając do meczu w Albanii, to nasze koszykarki trafiły 14 "trójek", miały 54 procent skuteczności rzutów z gry, wygrały walkę na tablicach 62:22 i rozdały 32 asysty. Dominacja absolutna.

Najlepszy mecz w kadrze rozegrała Liliana Banaszak, która w niespełna 20 minut spędzonych na parkiecie skompletowała 23 punkty (10/15 z gry) i 11 zbiórek. Double-double zaliczyła też Kamila Borkowska, a z triple-double flirtowała Anna Makurat (17 "oczek", dziewięć asyst i siedem zbiórek).

Albania - Polska 50:136 (6:43, 6:37, 20:24, 18:32)

Albania: Klea Verri 11, Aida Palko 8, Berni Rreshpja 8, Marina Pellumbi 6, Mirela Lugaj 5, Imela Mala 5, Enisa Qosja 5, Ornela Lalaj 2, Tea Memushi 0, Dajan Baraj 0, Sara Gjoni 0, Stela Shallo 0.

Polska: Liliana Banaszak 23 (11 zb), Kamila Borkowska 20 (11 zb), Anna Makurat 17, Weronika Telenga 15, Anna Jakubiuk 13, Julia Niemojewska 10, Julia Piestrzyńska 10, Klaudia Gertchen 9, Julia Drop 8, Agnieszka Skobel 7, Aleksandra Parzeńska 4.