Rasheed Wallace: Możemy pobić rekord Byków

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Nowy nabytek Boston Celtics twierdzi, że jego zespół jest w stanie pobić legendarny rekord Chicago Bulls z sezonu 1995/1996. Rasheed Wallace wierzy, że Celtowie mają wystarczająco dużo talentu i chęci, aby tego dokonać.

W tym artykule dowiesz się o:

- Grając z trójką takich zawodników oraz dokładając tych, których mamy na ławce, myślę że możemy to osiągnąć. Moim zdaniem możemy pobić rekord Chicago Bulls. Mamy wystarczająco dużo talentu, aby tego dokonać. Mamy chęć do tego i dobrą defensywę. Tamten zespół miał wielu zawodników z najwyższej półki. My obecnie także mamy takich koszykarzy - powiedział Rasheed Wallace. Doświadczony skrzydłowy po ponad pięciu sezonach spędzonych w Detroit Pistons zdecydował się na przenosiny do Bostonu, gdzie powinien być poważnym wzmocnieniem.

Czy jednak Celtowie będą w stanie dorównać fenomenalnemu wynikowi Chicago Bulls z sezonu 1995/1996? Przypomnijmy, że Byki z Michaelem Jordanem wygrały wówczas 72 spotkania i poniosły zaledwie 10 porażek. Zbliżający się sezon będzie niezwykle ciekawy, ale także bardzo wyrównany. Chrapkę na sukces ma wiele zespołów, między innymi Los Angeles Lakers, Cleveland Cavaliers, Orlando Magic, San Antonio Spurs, Denver Nuggets czy Dallas Mavericks. Celtom będzie niezwykle trudno osiągnąć aż 70 zwycięstw, choć w dwóch poprzednich sezonach wygrywali odpowiednio 62 i 66 meczów.

Źródło artykułu: