Zasłużona wygrana po słabej grze - relacja z meczu Wisła II McArthur - Finepharm Karkonosze

Po bardzo słabym meczu zespół Finepharmu Karkonosze Jelenia Góra bez większego kłopotu pokonał w Krakowie Wisłę II McArthur 64:46. Nie pomogło wzmocnienie Anetą Kotnis, która nie pojechała z pierwszym zespołem na mecz Euroligi do Salamanki. Choć młoda koszykarka zaliczyła "double-double", to nie mając większego wsparcia w koleżankach z zespołu, tym razem nie poprowadziła drużyny do wygranej.

Piotr Kostogrys

Koszykarki z Jeleniej Góry prowadziły od samego początku spotkania, jednak gra zarówno jednej, jak i drugiej drużyny, nie mogła nikomu przypaść do gustu. Statystyki zresztą nie kłamią, bo obydwa zespoły popełniły w sumie aż 34 straty, a skuteczność rzutowa na poziomie 27% w wykonaniu Wisły oraz 38 procent w próbach gości także nikogo nie satysfakcjonowało.

Wiślaczki zresztą dopiero w końcówce I kwarty porzuciły haniebny wynik dwóch zdobytych punktów, co mocno zdenerwowało trenerkę gości, Iwonę Błaszczak, która natychmiast poprosiła o czas. Nie miała się jednak o co martwić, bo jej zawodniczki z Martyną Mićków, Agnieszką Kret i Pauliną Rozwadowską nieźle radziły sobie w tym chaotycznym spotkaniu.

Mimo wszystko dopiero IV kwarta pozwoliła nielicznej widowni zobaczyć trochę więcej celnych trafień, bo do tego momentu zanosiło się na rekordowo niski rezultat. Zwłaszcza wiślaczkom udała się końcówka, bo choć przegrywały już różnicą 24 punktów (29:53), to ostatnie cztery minuty należały do nich, co pozwoliło choć trochę zmniejszyć rozmiary porażki.

Wisła II McArthur Kraków - Finepharm Karkonosze Jelenia Góra 46:64 (8:18, 8:14, 8:8, 22:24)

Wisła II McArthur: Kotnis 16 (17 zb.), Gajdosz 8 (3 as., 4 prz.), Migała 7, Ćwięk 6, Homoncik 4, Pasek 3 (4 bl.), Giza 2 (3 as.), Kowalska 0.

Finepharm Karkonosze: Mićków 14 (1x3, 5 as., 8 prz.), Winnicka 12, Kret 11, Rozwadowska 9 (14 zb., 2 zb.), Witkoś 8, Bednarczyk 6, Iwanowicz 4, Krawczyszyn-Samiec 0 (5 as.), Pawlukiewicz 0.