Uhonorują wielką legendę NBA. Ceremonia w kwietniu

To jeden z najlepszych strzelców w historii NBA i jednocześnie jeden z największych, którym nie udało się zdobyć mistrzostwa. Allen Iverson zostanie jest uhonorowany przez Philadelphia 76ers.

Jakub Artych
Jakub Artych
na zdjęciu: Alan Iverson Getty Images / na zdjęciu: Alan Iverson
Philadelphia 76ers planuje uhonorować legendę Allena Iversona rzeźbą przed kompleksem treningowym Penn Medicine. Odsłonięcie rzeźby odbędzie się w piątek, 12 kwietnia, w 10. rocznicę zastrzeżenia koszulki Iversona przez zespół Filadelfii.

Pomnik Iversona będzie dziesiątym, który zostanie ustawiony poza obiektami 76ers, dołączając do legendarnych postaci: Charlesa Barkleya, Wilta Chamberlaina, Maurice’a Cheeksa, Billy’ego Cunninghama, Juliusa Ervinga, Halla Greera, Bobby’ego Jonesa, Mosesa Malone’a i Dolpha Schayesa.

"Allen Iverson to jeden z najwspanialszych zawodników 76-tki, jaki kiedykolwiek żył, i jeden z najbardziej kultowych graczy w historii NBA. Jesteśmy podekscytowani, że możemy uhonorować jego osiągnięcia zasłużoną rzeźbą na Legends Walk - napisali w oświadczeniu właściciele zespołu Josh Harris i David Blitzer.

Allen Iverson to jeden z najlepszych koszykarzy w NBA na przełomie tysiącleci. Został uznany debiutantem roku w sezonie 1996/97, czterokrotnie zostawał najlepszym strzelcem (1998/99, 2000/01, 2001/02 i 2004/05), w roku 2001 został wicemistrzem ligi, po tym jak jego Sixers ulegli w wielkim finale Los Angeles Lakers 1-4.

Popularny "The Answer" regularnie odwiedza halę Wells Fargo Center podczas meczów 76ers.

Zobacz także:
Przerwa dobrze podziałała na beniaminka. Trzydzieści minut umiarkowanej kontroli Dzików
James znów kapitalny. Lakers uciekli spod topora i pogrążyli Wizards

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: dwa strzały i za każdym razem okno. Popis piłkarza
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×