Wielkie gwiazdy NBA zagrają w Paryżu. Media zdradzają nazwiska

W styczniu USA Basketball ogłosiło 41 nazwisk, które są brane pod uwagę w kontekście wyjazdu na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Dziennikarz Shams Chanaria zdradza, kto może pojechać do Francji.

Jakub Artych
Jakub Artych
LeBron James PAP/EPA / ALLISON DINNER / Na zdjęciu: LeBron James
W styczniu USA Basketball ogłosiło 41 nazwisk, które są brane pod uwagę w kontekście wyjazdu na igrzyska olimpijskie we Francji. W tym gronie są największe gwiazdy: LeBron James, Devin Booker, Kevin Durant, Anthony Davis, Stephen Curry, Joel Embiid, Paul George, James Harden, Tyler Herro, Kyrie Irving, Chris Paul czy Jimmy Butler.

Kto ostatecznie ma szansę pojechać do Paryża? Według Shamsa Chanarii z The Athletic, pewniakami do wyjazdu są LeBron James, Stephen Curry, Jrue Holiday, Joel Embiid, Kevin Durant, Jayson Tatum i Devin Booker. W kadrze powinno znaleźć się miejsce także dla Anthony'ego Davisa.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: dwa strzały i za każdym razem okno. Popis piłkarza
Dla dużej części tych zawodników przyszłoroczne igrzyska mogą być ostatnią szansą na medal i udział w wielkiej imprezie sportowej. James w 2024 roku będzie miał 39 lat, Curry 36, Durant 35. Byłaby to ostatnia międzynarodowa misja tych gwiazd.

W dniach 26 lipca - 11 sierpnia toczyć się będzie rywalizacja o olimpijskie laury. Igrzyska w Paryżu będą najważniejszym sportowym wydarzeniem w 2024 roku.

Zobacz także:
Przerwa dobrze podziałała na beniaminka. Trzydzieści minut umiarkowanej kontroli Dzików
James znów kapitalny. Lakers uciekli spod topora i pogrążyli Wizards

Czy Stany Zjednoczone zdobędą w koszykówce złoty medal w Paryżu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×