Polscy gracze na zagranicznych parkietach

Występy Polaków poza granicami naszego kraju, czyli problemy Macieja Lampego w Maccabi Tel Awiw, świetna passa Pepsi Caserty z Łukaszem Koszarkiem w składzie oraz występ Pawła Mroza w Meczu Gwiazd ligi słowackiej.

Jacek Konsek

HISZPANIA

Michał Ignerski (Bruesa GBC San Sebastian) - 27 minut, 16 punktów i 2 zbiórki. Drużyna Polaka wygrała na wyjeździe z Meridiano Alicante 102:100 i z bilansem 6-6 zajmuje 7. miejsce w rozgrywkach.

WŁOCHY

Łukasz Koszarek (Pepsi Caserta) - 18 minut, 7 punktów, 4przechwyty, asysta i zbiórka. Drużyna polskiego rozgrywającego pokonała na wyjeździe Benetton Treviso72:70 i z bilansem 8-2 plasuje się na 2. lokacie.

Szymon Szewczyk (Air Avellino) - 23 minuty, 4 punkty, 5 zbiórek, 2 przechwyty i asysta. Jego ekipa przegrał na własnym parkiecie z Armani Jeans Mediolan 66:73 i z bilansem 6-4 znajduje się na 7. miejscu.

Filip Dylewicz (Air Avellino) - 18 minut, 8 punktów, 4 zbiórki i 2 przechwyty. Jego ekipa przegrał na własnym parkiecie z Armani Jeans Mediolan 66:73 i z bilansem 6-4 znajduje się na 7. miejscu.

Jakub Wojciechowski (UCC Casalpusterlengo, 2 liga) - czwartek: 12 minut, 13 punktów i zbiórka. Zespół Polaka poległ na wyjeździe ze Snaidero Cucine Udine 77:84. Niedziela: 13 minut, 10 punktów, 4 zbiórki i blok. Ekipa naszego rodaka zwyciężyła na wyjeździe Fileni Jesi 99:88 i z bilansem 4-8 znajduje się na 14. miejscu.

IZRAEL

Maciej Lampe (Maccabi Tel Awiw) - czwartek: 9 minuty, 2 punkty i 2 zbiórki. Maccabi w ramach rozgrywek Euroligi przegrało we własnej hali z Caja Laboral 82:91 i z bilansem 5-2 zajmuje 1. miejsce w grupie C. W lidze izraelskiej Polak nie zagrał i coraz głośniej mówi się o tym, że Maccabi może pozbyć się naszego rodaka. http://www.sportowefak...z-lampego/ " target=_blank>->Czytaj więcej tutaj<-

CZECHY

Robert Skibniewski (BK Prostejov) - środa: 24 minuty, 7 punktów, 6 asyst, 3 zbiórki i przechwyt. Drużyna Polaka zwyciężyła na wyjeździe BC Kolin 89:71. Sobota: 19 minut, 4 punkty, 2 asysty, 2 zbiórki i przechwyt. Ekipa naszego rodaka uporała się przed własną publicznością z USK Praga 74:57 i z bilansem 15-3 zajmuje 3. lokatę.

Radosław Hyży (BK Prostejov) - środa: 29 minut, 19 punktów, 7 zbiórek, 4 asysty i 3 przechwyty. Drużyna Polaka zwyciężyła na wyjeździe BC Kolin 89:71. Sobota: 14 minut, 3 punkty, 2 asysty, zbiórka i przechwyt. Ekipa naszego rodaka uporała się przed własną publicznością z USK Praga 74:57 i z bilansem 15-3 zajmuje 3. lokatę.

SŁOWACJA

Paweł Mróz (Spisska Nova Ves) - 36 minut: 16 punktów, 7 zbiórek, 2 asysty i blok. Drużyna prowadzona przez Jerzego Chudeusza przegrała na wyjeździe z BC Prievidza 76:92 i z bilansem 10-9 plasuje się na 5. miejscu. W sobotę nasz rodak wziął udział w meczu Wschód-Zachód i dla tej pierwszej drużyny zdobył 9 punktów. Spotkanie wygrał jednak Zachód 120:110.

Artur Mielczarek (Spisska Nova Ves) - nie zagrał w ostatnim meczu swojego zespołu. Drużyna prowadzona przez Jerzego Chudeusza przegrała na wyjeździe z BC Prievidza 76:92 i z bilansem 10-9 plasuje się na 5. miejscu.

NIEMCY

Tomasz Cielebąk (New Yorker Phantoms Brunszwik) - 19 minut, 5 punktów, 4 zbiórki i asysta. Ekipa z Brunszwika przegrała u siebie z Brose Baskets Bamberg 73:80 i z bilansem 7-4 plasuje się na 8. miejscu.

LUKSEMBURG

Tomasz Wojnowski (Musel Pikes) - nie pojawił się na parkiecie podczas meczu z Racing Luxembourg. Drużyna naszego rodaka zwyciężyła przed własną publicznością 82:66 i z bilansem 7-5 plasuje się na 6. miejscu.

NORWEGIA

Michał Sterenga (Asker Aliens) - 14 minut, 2 punkty i 2 zbiórki. Zespół naszego rodaka pokonał na wyjeździe Froya Ambassadors 83:66 i z bilansem 14-1 przewodzi w rozgrywkach.

ADRIATYCKA

Paweł Kikowski (Olimpija Lublana) - środa: 4 minuty i 3 punkty. Olimpija w ramach rozgrywek Euroligi przegrała na wyjeździe z Maroussi Ateny 62:74 i z bilansem 1-6 zajmuje 6. miejsce w grupie C. Niedziela: nasz rodak nie pojawił się na parkiecie w meczu przeciwko Heliosowi Domzale. Mistrz Słowenii triumfował na parkiecie rywala 73:51 i z bilansem 9-3 zajmuje 2. miejsce w Lidze Adriatyckiej.

SŁOWENIA

Tomasz Nowakowski (Luka Koper) - 20 minut, 6 punktów, zbiórka i blok. Ekipa naszego rodaka poległa na wyjeździe z Elektra Esotech 81:89 i z bilansem 3-7 plasuje się na 10. miejscu.

ROSJA

Agnieszka Bibrzycka (UMMC Jekaterynburg) - środa: 26 minut, 10 punktów, 7 zbiórek, 2 asysty, przechwyt i blok. UMMC w ramach rozgrywek Euroligi pokonał we własnej hali Cras Basket Taranto 73:42 i z bilansem 6-1 zajmuje 2. miejsce w grupie A. W lidze rosyjskiej UMMC nie grał, jednak z bilansem 7-0 lideruje w rozgrywkach.

AUSTRALIA

Marta Dydek (Logan Thunder) - 7 minut, 2 punkty i zbiórka. Drużyna Polki przegrała u siebie z Townsville Fire 67:79 i z bilansem 5-8 plasuje się na 7. miejscu.