Ważne wygrane Celtics i Wizards

W środową noc na parkietach NBA rozegrano dwa spotkania z Konferencji Wschodniej. Najlepsza drużyna sezonu zasadniczego Boston Celitcs bez większego problemu uporała się z Atlantą Hawks i wyszła na prowadzenie 3:2. Dużo więcej emocji towarzyszyło pojedynkowi Cleveland Cavaliers i Washington Wizards. Po niezwykle zaciętym spotkaniu zwyciężyli goście ze stolicy a bohaterem okazał się Caron Butler, zdobywca 32 punktów i 9 zbiórek.

Jacek Konsek

Tym samym podopieczni Eddiego Jordana przedłużyli swoje szanse w serii z wicemistrzami NBA. Butler był autorem zwycięskiego rzutu na 3,9 sekundy przed końcową syreną, choć kilka chwil później LeBron James mógł jeszcze odwrócić losy meczu. Gwiazdor Kawalerzystów minął jednego obrońcę Wziards i oddał rzut, lecz piłka nie miała zamiaru zatrzepotać w siatce stołecznej drużyny. – On grał jakby to był jego ostatni mecz. Wykazał się dużym opanowaniem i pokazał, że jest w stanie być przywódcą drużyny. Świetni gracze potrafią świetnie grać i on to udowodnił tego wieczoru. – kompletował kolegę z zespołu Gilbert Arenas, który tuż przed meczem oświadczył, że nie pojawi się już w play off na parkiecie. Jeszcze na 2 minuty przed zakończeniem czwartej kwarty wydawało się, że kontrolę przejęli gospodarze, którzy wyszli na 5-punktowe prowadzenie. Nie do zatrzymania był James, który 24 ze swoich 34 punktów zdobył w drugiej połowie. Powoli zaczyna się przypominać sytuacja sprzed roku, kiedy Cleveland prowadziło 3:1 z New Jersey Nets i także przegrało 5 mecz. Wówczas udało się wygrać na parkiecie rywala, lecz czy i tym razem będzie podobnie?

Całkiem inny przebieg miało starcie w TD Banknorth Garden, gdzie Boston Celtics za wszelką cenę chciało powrócić na prowadzenie w serii przeciwko Atlancie Hawks. Zadanie to okazało się wyjątkowo łatwe, choć emocji nie zabrakło. - Wciąż nie wygraliśmy meczu na wyjeździe, Musimy to w końcu zrobić, musimy tam pojechać i zagrać tak jak dzisiaj – mówił po meczu szkoleniowiec Celtów Doc Rivers. Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem całkowitej dominacji gospodarzy, którzy wypracowali sobie bezpieczne prowadzenie – 58:43. Wśród wygranych aż 6 zawodników uzbierało co najmniej 10 punktów, w tym Paul Pierce – 22. Nie zabrakło jednak w tej części gry kilku niesportowych fauli oraz spięć na i poza parkietem. Faulami technicznymi ukarani zostali między innymi Kevin Garnett, Al Horford czy trener gości Mike Woodson. Jastrzębie nie dawały jednak za wygraną i na początku trzeciej odsłony zbliżyły się na 6 „oczek” – 60:54. Było to jednak wszystko, na co było stać tego wieczoru koszykarzy z Georgii. Kolejne spotkanie już w piątek, w Atlancie.