NCAA: Dobry występ Łukasiaka

Krzysztof Janiszewski nie ma powodów do radości. 24-letni zawodnik nie dość, że w ostatnim spotkaniu grał tylko przez 5 minut, w tym czasie nie zdobywając nawet jednego punktu, to w dodatku jego zespół poległ z kretesem w starciu z Furman Paladins. W znacznie lepszym humorze z parkietu schodził Szymon Łukasiak. Środkowy Dolphins grał przez 15 minut i był bardzo efektywny. Rzucił 8 punktów oraz dołożył do tego 5 zbiórek i 2 bloki. Jego Jacksonville ograło Belmont Bruins.

Patryk Kurkowski

Zdecydowanie najlepiej z Polaków w sobotni wieczór (czasu amerykańskiego) zaprezentował się Szymon Łukasiak. Środkowy Dolphins spędził na parkiecie 15 minut. W tym czasie 23-letni koszykarz zanotował 8 punktów (3/5 za 2, 2/2 za 1), 5 zbiórek i 2 bloki. Jego Jacksonville nie dało najmniejszych szans ekipie Belmont, wygrywając spotkanie 82:66. Gospodarze spisali się koncertowo w drugiej połowie, w której triumfowali 47:31.

Krótki epizod (6 minut) w Leopards zaliczył Marek Kołtun. Polak nie zdobył oczek, choć oddał jeden rzut. Ponadto w statystykach zapisano mu 2 zbiórki, blok i stratę. LaFayette nie miało większych trudności z ograniem Navy Mishipmen. Mecz zakończył się rezultatem 90:77 dla gości.

24-letni Krzysztof Janiszewski również nie zaliczy ostatniego pojedynku do udanych. Mierzący 211 cm zawodnik grał przez tylko 5 minut. Oddał jeden niecelny rzut i miał stratę. Jego Georgia Southern poległa z kretesem w starciu z Furman. Paladins triumfowali różnicą aż 24 punktów - 69:45.