Udany test rezerwowych - relacja z meczu Cracovia Kraków - OSSM Stalowa Wola

Podopieczni Bogusława Zająca odprawili w środę z kwitkiem graczy OSSM Stalowa Wola. Tym samym gospodarze odnieśli piątą wygraną z sześciu ostatnich gier.

Stanisław Grabowski

Pierwsza kwarta tego pojedynku była dość wyrównana. Po poczynaniach zawodników Cracovii widać było, iż nie są w pełni skoncentrowani. Dlatego też goście dotrzymywali kroku miejscowym na początku meczu.

Trener gospodarzy Bogusław Zając bardzo szybko wpuszczał na parkiet nominalnych rezerwowych, a ci rozgrywali niezłe zawody. Głównie dzięki akcjom młodych graczy z ławki Cracovia odskoczyła od młodzieży Romana Prawicy w drugich dziesięciu minutach. Skuteczni w tym fragmencie byli zwłaszcza bracia Paweł i Daniel Czepczyk. Do przerwy wynik brzmiał 38:20.

W drugiej połowie gospodarze kontrolowali wydarzenia na parkiecie z każdą minutą powiększając swoją przewagę. W drużynie przyjezdnych jedynie Sebastian Dusiło i Szymon Juniak zdobywali punkty. W barwach Cracovii pierwsze swoje oczka na II-ligowych boiskach rzucili Jakub Płaziński oraz Jarosław Dudek. Jedyną niewiadomą była różnica jaką wygrają ten mecz gospodarze, bowiem goście sprawiali wrażenie pogodzonych z porażką. Ostatecznie młodzież ze Stalowi Woli przegrała 79:40 będąc zespołem gorszym pod każdym względem.

Cracovia Kraków - OSSM Stalowa Wola 79:40 (19:14, 19:6, 24:9, 17:11)

Cracovia: Daniel Czepczyk 16(7zb), Paweł Czepczyk 14(5zb), Jakub Krawczyk 10(2x3), Marek Szumełda - Krzycki 9(4przechwyty), Marek Hajduk 6(6zb), Przemysław Ostrowski 6, Jakub Płaziński 4, Sebastian Salomon 4(5zb), Tomasz Kumiszcza 4, Jarosław Dudek 3(1x3), Dariusz Pająk 3(1x3), Łukasz Łabuda 0.

OSSM Stalowa Wola: Szymon Juniak 14(9zb), Sebastian Dusiło 11(10zb), Maciej Baran 6, Sylwester Konieczny 4, Piotr Pyszniak 3, Bartłomiej Prawica 1, Piotr Osiakowski 1, Patryk Buszta 0, Jakub Szupernak 0, Mateusz Łabuda 0, Mateusz Kułaga 0.