Polscy koszykarze za granicą

Im sezon bliżej końca, tym lepiej spisuje się drużyna Michała Ignerskiego – Cajasol Sewilla, która odprawia z kwitkiem coraz to mocniejszych rywali. Tymczasem w lidze czeskiej play offy za pasem a to znaczy, że w BK Prostejov pierwszy skrzypce gra Robert Tomaszek. Świetne zawody na zapleczu greckiej ekstraklasy rozegrał z kolei Cezary Trybański.

Jacek Konsek

Po raz kolejny zespół Michała Ignerskiego pokonał wyżej notowanego rywala. Dobra końcówka sezonu w wykonaniu Cajasol Sewilla nie będzie jednak miała wpływu na końcowy wynik, bowiem awans do play off jest już nierealny. Tym razem drużyna z Andaluzji pokonała przed własną publicznością Unicaję Malaga w stosunku 87:83 a Ignerski zdobył 10 punktów i 4 zbiórki w 34 minuty spędzone na parkiecie. Cajasol znów awansowała w tabeli ligi hiszpańskiej i z bilansem 14 wygranych i 19 porażek plasuje się na 10 miejscu. Do zakończenia sezonu pozostała już tylko jedna kolejka.

O krok od awansu do półfinału ligi czeskiej jest z kolei Robert Tomaszek. Jego BK Prostejov prowadzi 2:1 z NH Ostava w rywalizacji do 3 zwycięstw. W ostatnim meczu nasz rodak spędził w grze 28 minut i zdobył 19 punktów, 7 zbiórek, asystę i przechwyt. 27-letni skrzydłowy popisał się bardzo dobrą skutecznością trafiając 9 z 13 rzutów z gry. Już w środę kolejne starcie, tym razem w Ostravie.

Bardzo dobre spotkanie w drugiej lidze greckiej rozegrał Cezary Trybański. Polski środkowy zapisał na swoim koncie 14 punktów, 11 zbiórek i 4 bloki, przebywając na parkiecie prawie 34 minuty. Co ciekawe nasz rodak trafił wszystkie 12 rzutów wolnych. Mimo tak dobrego występu drużyna Trybańskiego nie sprostała we własnej hali wiceliderowi rozgrywek - Panoramie GS przegrywając 72:74. Na 2 kolejki przed zakończeniem sezonu Peristeri zajmuje 5 miejsce w tabeli z bilansem 17 zwycięstw i 11 porażek.

W bieżącym tygodniu swoje mecze rozpoczną także Maciej Lampe i Adam Wójcik. Chimki Moskwa z Lampe w środę i czwartek zagra w ćwierćfinale ligi rosyjskiej z niespodziewanym pogromcą Uniksu Kazań - Uralem Great Perm. Z kolei Pierrel Capo d’Orlando z Wójcikiem w najbliższą niedzielę zainaugurują play off w lidze włoskiej. Ich rywalem będzie trzecia drużyna sezonu zasadniczego - Air Avellino.