Start zatrzymany na siedmiu triumfach - relacja z meczu Intermarche Zastal Zielona Góra - Olimp MKS Start Lublin

Koszykarze Intermarche Zastalu Zielona Góra nie pozwolili drużynie Olimpu Startu Lublin kontynuować zwycięskiej serii. W meczu XXIV kolejki pierwszej ligi, zielonogórzanie pokonali lubelski team 81:67.

Marcin Jeż
Marcin Jeż

Chociaż początek spotkania nie wskazywał na dobrą dyspozycję lublinian, to w pierwszej połowie Zastal miał sporo problemów z zespołem przyjezdnym. "Zastalowcy" rozpoczęli mecz od mocnego uderzenia, bo po rzucie za trzy Grzegorza Kukiełki prowadzili już 15:4. Ale lubelski team zdołał się podnieść. Wystarczyły dwie "trójki" Tomasza Celeja, i ekipa z Lubelszczyzny nabrała wiatru w żagle. Od tego momentu, potyczka się wyrównała, a pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 19:18.

W drugiej odsłonie zielonogórzanie nadal nie mieli łatwej przeprawy z ekipą Startu. Po rzutach osobistych Łukasza Kwiatkowskiego lublinianie wyszli na prowadzenie 31:30, i był to sygnał, że podopieczni Dominika Derwisza do Winnego Grodu nie przyjechali tylko odegrać mecz. Przewaga lubelskiego zespołu nie trwała jednak długo. Zastal wyprowadził kilka skutecznych kontr, i na długą przerwę schodził przy wyniku 41:39.

Po przerwie goście z Lubelszczyzny nieco opadli z sił. W rzutach z dystansu często mylił się Celej, a w zielonogórskim obozie takich problemów nie miał Maciej Raczyński. Właśnie po jego "trójkach" Zastal zaczął dystansować przeciwnika. W 25. minucie podopieczni Tomasza Herkta wygrywali już 56:44, co dało im pewien komfort przed ostatnią "ćwiartką". A w niej zespół z Zielonej Góry, lublinianom nie dał już jakichkolwiek szans. Już na pięć minut przed końcem konfrontacji, każdy wiedział, że zielonogórzanie mają za dużą przewagę, aby ją roztrwonić. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 81:67.

Ekipa Startu Lublin przegrywając w tym spotkaniu przerwała swoją serię siedmiu zwycięstw z rzędu. Za karę lubelscy koszykarze po meczu musieli przebiegnąć kilkanaście kółek wokół parkietu. Zielonogórzanie, rzecz jasna w tym czasie przebierali się już w szatni i mogli świętować dwudziesty triumf w obecnym sezonie. Dzięki temu zwycięstwu, "Zastalowcy" umocnili się na drugiej pozycji w tabeli, i nad trzecią Siarką Tarnobrzeg mają już dwa "oczka" przewagi.

Intermarche Zastal Zielona Góra - Olimp MKS Start Lublin 81:67 (19:18, 22:21, 20:14, 20:14)

Intermarche: Jarmakowicz 18, Kukiełka 15, Raczyński 14, Kalinowski 12, Flieger 8, M.Chodkiewicz 6, Wojdyła 5, Kus 2, A.Chodkiewicz 1, Rajewicz 0, Wilczek 0, Stefanowicz 0.

Olimp Start: Celej 24, Kwiatkowski 11, Kowalski 10, Bidyński 9, Prostak 8, Jagoda 3, Myśliwiec 2, Król 0.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.