Pogrom w Krośnie (wynik)

W jedynym niedzielnym spotkaniu 1. ligi koszykarzy, Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno rozgromił u siebie Znicz Basket Pruszków 95:63. Mecz rozstrzygnął się już w pierwszej połowie, kiedy gospodarze wypracowali sobie kilkunastopunktową przewagę.

Jacek Konsek

W pierwszych dwudziestu minutach krośnianie wysforowali się na kilkunastopunktowe prowadzenie, głównie dzięki celnym rzutom za trzy punkty. Walczący o awans do najlepszej ósemki Znicz, nie był tego dnia w stanie ani na chwilę zbliżyć się do koszykarzy z Podkarpacia, którzy po przerwie dokonali dzieła zniszczenia rywala i ostatecznie triumfowali 95:63.

Piotr Pluta okazał się najskuteczniejszym zawodnikiem meczu z 21 punktami. Wśród pokonanych 15 oczek zgromadził Janavor Weatherspoon.

Wkrótce pełna relacja z tego meczu.

Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno - MKS Znicz Basket Pruszków 95:63 (25:18, 24:14, 20:16, 25:14)

Mosir: Piotr Pluta 21, Tomasz Deja 17, Dariusz Oczkowicz 15, Łukasz Puścizna 14, Przemysław Hajnsz 10, Bartosz Bal 8, Marcin Ecka 5, Michał Musijowski 2, Adrian Mroczek-Truskowski 2, Grzegorz Sołtysiak 1, Kamil Michalski 0.

Znicz: Janavor Weatherspoon 15, Grzegorz Radwan 13, Grzegorz Malewski 10, Sławomir Nowak 6, Wojciech Fraś 5, Tomasz Briegmann 4, Adrian Suliński 3, Dominik Czubek 3, Michał Aleksandrowicz 2, Bartłomiej Piotrowski 2.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.