BBL: Artland Dragons zdobywa Puchar Niemiec

W meczu finałowym, którego stawką był Puchar Niemiec naprzeciwko siebie stanęły ekipy Artlandu Dragons oraz EnBW Ludwigsburg. Po niezwykle emocjonującym i przez większość czasu zaciętym spotkaniu ostatecznie lepsi okazali się podopieczni Chrisa Fleminga.

Łukasz Żaguń

Spotkanie pomiędzy drużynami Artlandu Dragons a EnBW Ludwigsburg od samego początku obfitowało w sporo emocji. Minimalnie lepiej mecz rozpoczęli podopieczni Chrisa Fleminga, którzy po pierwszych 10 minutach schodzili z parkietu prowadząc 3 "oczkami". W kolejnych odsłonach gra toczyła się niemalże kosz za kosz. W efekcie po 3 kwartach na tablicy widniał rezultat 47:46 na korzyść ekipy z Quakenbrück. Jednak w ostatniej części spotkania zespół Artlandu Dragons całkowicie pogrążył swojego rywala. Podopieczni Fleminga wygrali tę kwartę aż 27:14 i w rezultacie cały mecz 74:60.

Ekipę Artlandu do zwycięstwa poprowadzili Adam Chubb, który zanotował na swoim koncie 14 punktów i 8 zbiórek oraz Chad Prewitt, który zakończył spotkanie z dorobkiem 15 "oczek" i 5 zbiórek.

W drużynie rywala natomiast jedynymi zawodnikami, którzy przekroczyli w tym meczu barierę 10 punktów byli Ronald Ross (11 pkt) a także Heiko Schaffartzik (10pkt).

Artland Dragons - EnBW Ludwigsburg 74:60 (17-14, 15-16, 15-16, 27-14)

Artland: Prewitt 15, Chubb 14, McIntosh 12, Rodgers 11, Rowland 9, Thomas 5, Hall 3, Rohdewald 3, Goldsberry 2, Johnson

Ludwigsburg: Ross 11, Schaffartzik 10, Woudstra 9, Ferreira do Nascimento 8, Collins 7, Harris 6, Yarbrough 4, Mittmann 3, McCray 2, Fahrad