NBA: Pięści poszły w ruch w Phoenix

Koszykarze Suns i Pacers zapomnieli o grze zgodnie z zasadami fair play. Na parkiecie w Arizonie iskrzyło, ale prawdziwy pożar wybuchł w trzeciej kwarcie. Nie ma mocnych na Dallas Mavericks. Teksańczycy odnieśli jedenaste zwycięstwo z rzędu.

Łukasz Brylski

Phoenix Suns odniosły wygraną numer 1,900 w swojej historii. Zwycięstwo nad Indiana Pacers nie przyszło im łatwo. Mecz był zacięty, a do tego na parkiecie była walka w prawdziwym znaczeniu tego słowa.

Sędziowie musieli dwukrotnie interweniować i rozdzielać koszykarzy. W połowie drugiej kwarty Josh McRoberts i Louis Amundson musieli sobie "coś wyjaśnić". Jednak było to przygrywką do awantury, która wydarzyła się później.

Na 46,7 sekundy przed zakończeniem trzeciej kwarty doszło do przepychanek pomiędzy zawodnikami obydwu zespołów. Earl Watson dwukrotnie popchnął Channinga Frye'a. Ten nie pozostał mu dłużny i rozpętała si awantura, w której udział wzięli inni gracze z Dannym Grangerem na czele. Arbitrzy po opanowaniu sytuacji zaczęli karać uczestników. Frye za dwa przewinienia techniczne wyleciał z parkietu, oprócz tego sędziowie rozdali trzy "dachy".

Po meczu z obydwu stron padały oskarżenia o brudną grę. - Kiedy ktoś Cie atakuje to musisz się bronić. Tak właśnie zrobił Channing - usprawiedliwiał kolegę Jason Richardson.

- Wcześniej uderzył mnie łokciem, później spięliśmy się na zasłonie. Powiedziałem, aby nie wymachiwał rękoma, on mnie odepchnął - powiedział Watson.

Pomimo straty jednego ze swoich graczy Słońca nie spasowały i utrzymywały przewagę. W ostatniej kwarcie dwukrotnie pozwalali Pacers zbliżyć się na cztery punkty, ale później umiejętnie kontrowali swoich rywali i odnieśli wygraną. Spory w niej udział mieli Amare Stoudemire i Grant Hill. Pierwszy rzucił 30 oczek, a drugi zaliczył 22 punkty. Dołożył do tego jeszcze 8 zbiórek i 5 asyst.

Od jedenastu spotkań Dallas Mavericks są niepokonani. Nawet 34 punkty Derricka Rose'a i parkiet w Chicago były niewystarczające, aby pokonać zawodników z Teksasu.

Ci w swoich szeregach mieli świetnie dysponowanych Dirka Nowitzkiego, Rodrigue Beaubois oraz Carona Butlera, którzy trzymali wynik. Przydali się oni w sytuacji, kiedy Byki w czwartej kwarcie zaczęły pogoń. Dzięki runowi 14-4 zbliżyły się na cztery punkty na niespełna osiem minut przed zakończeniem spotkania. Koszykarzom z Wietrznego Miasta odpowiedzieli Nowitzki z Butlerem i Mavs ponownie odskoczyli na bezpieczny dystans.

Po meczu niepocieszony był Rose. - Musimy znaleźć sposób na wygrywanie spotkań. Jak na razie jesteśmy sfrustrowani - powiedział gracz Bulls. Dla Chicago była to czwarta porażka z rzędu.

Charlotte Bobcats - Golden State Warriors 101-90 (24-19, 29-35, 28-22, 20-14)

(Augustin 19, Wallace 18 (10zb), Diaw 14 (12zb, 9as) - Curry 25, Maggette 19, Morrow 11)

Miami Heat - Atlanta Hawks 100-94 (22-27, 30-29, 24-21, 24-17)

(Wade 38 (10as), Richardson 22 (11zb), Beasley 22 - Crawford 24, Johnson 20, Smith 17)

New York Knicks - New Jersey Nets 93-113 (32-22, 18-34, 24-27, 19-30)

(Lee 23, Chandler 20 (10zb), Gallinari 15 - Harris 31, Lee 25, Lopez 18 (11zb))

Chicago Bulls - Dallas Mavericks 116-122 (26-30, 29-36, 25-28, 36-28)

(Rose 34 (8as), Miller 17, Hinrich 14 (6as) - Nowitzki 27, Butler 24, Beaubois 24)

Minnesota Timberwolves - Houston Rockets 98-112 (22-32, 28-27, 23-29, 25-23)

(Love 20 (11zb), Gomes 17, Hollins 15 - Martin 30, Scola 25 (21zb), Brooks 25 (9as))

Memphis Grizzlies - San Antonio Spurs 92-102 (28-22, 20-36, 24-20, 20-24)

(Mayo 23, Gasol 17 (13zb), Randolph 15 (7zb) - Jefferson 18, Ginobili 17, Duncan 17)

Milwaukee Bucks - Cleveland Cavaliers 92-85 (25-14, 17-27, 27-20, 23-24)

(Jennings 25 (6as), Delfino 16 (13zb), Bogut 15 - Jamison 30 (11zb), West 27 (6as), Williams 7)

Phoenix Suns - Indiana Pacers 113-105 (29-28, 34-29, 30-29, 20-19)

(Stoudemire 30, Hill 22 (8zb), Richardson 20 (10zb) - Granger 24 (7zb), Hibbert 22, Murphy 19 (16zb))

Utah Jazz - Los Angeles Clippers 107-85 (26-32, 25-18, 32-22, 24-13)

(Okur 27, Boozer 17 (17zb), Korver 12 - Gooden 20 (12zb), Kaman 12 (13zb), Davis 11 (8as), Butler 11)

4. Portland 37 27 .578
5. Minnesota 14 49 .222