Beniaminek bliżej utrzymania - relacja z meczu MUKS Poznań - Artego Bydgoszcz

W środowy wieczór koszykarki Artego znacznie przybliżyły się do utrzymania w Ford Germaz Ekstraklasie. Zespół Adama Ziemińskiego pokonał w meczu o sześć punktów MUKS Poznań 70:65.

Adrian Dudkiewicz

Podczas ostatniego pojedynku na parkiecie było widać stawkę, jaka działa na oba zespołu. Przed drugą kolejką fazy play-out MUKS tracił tylko dwa punkty do rywalek z Bydgoszczy i w przypadku wygranej mógł przedłużyć swoje nadzieje na pozostanie w Ford Germaz Ekstraklasie. Tak było jedynie do końca pierwszej kwarty, bowiem przed przerwą zawodniczki Iwony Jabłońskiej rzuciły jedynie osiem punktów. - Wreszcie bardzo dobrze zagraliśmy w defensywie. Dzięki temu elementowi możemy się cieszyć z ważnej wygranej. Ponadto naszym dziewczynom nie zadrżała ręka na linii rzutów wolnych - mówi trener Adam Ziemiński.

To prawda, bowiem w obronie bydgoszczanki zebrały aż trzydzieści trzy piłki. To sporo, choć obraz gry po przerwie nie zmienił się znacząco. Poznanianki starały się z każdą minutą zmniejszać stratę do rywalek. To się udało dopiero na początku czwartej kwarty, bo po rzucie Maurity Reid gospodynie traciły już tylko jeden punkt 48:49. Odrabianie strat kosztowało MUKS zbyt wiele sił, bowiem później znów na większe prowadzenie wyszły bydgoszczanki. Po wolnych Aleksandry Kai i indywidualnej akcji Magdaleny Rzeźnik było 50:58.

Podopieczne Adama Ziemińskiego za szybko uwierzyły w ostateczny sukces. Nie mające nic do stracenia gospodynie postawiły wszystko na jedną kartę. - W końcówce znów zrobiło się bardzo nerwowo - tłumaczy szkoleniowiec Artego. Przy stanie 64:60 ważną ''trójkę'' trafiła Magdalena Idziorek i znów zrobiło się blisko remisu (63:64). Później z dobrej strony pokazała się skuteczna Ryan Coleman, a dwa punkty z wolnych zdobyła Magdalena Rzeźnik, co postawiło MUKS w bardzo trudniej sytuacji (65:68). - W ostatniej akcji Wiliams nie trafiła z dystansu. Faulowana Coleman pewnie wykorzystała wolne i mogliśmy się cieszyć z bardzo ważnego zwycięstwa. W naszej drużynie na wyróżnienie zasłużyły wszystkie koszykarki - podkreślił Ziemiński.

MUKS Poznań - Artego Bydgoszcz 65:70 (19:15, 8:21, 14:11, 24:23)