Polscy gracze na zagranicznych parkietach

Występy Polaków poza granicami naszego kraju, czyli 3. miejsce Agnieszki Bibrzyckiej w rozgrywkach Euroligi, świetne mecze Tomasza Nowakowskiego w lidze słoweńskiej, pechowa porażka zespołu Michała Ignerskiego oraz decydujące starcie przed drużyną Mroza i Mielczarka w Słowacji.

Jacek Konsek

HISZPANIA

Michał Ignerski (Bruesa GBC San Sebastian) - 29 minut, 13 punktów i 9 zbiórek. Zespół Polaka przegrał na wyjeździe z Estudiantes Madryt 73:74 i z bilansem 10-19 zajmuje 16. miejsce.

WŁOCHY

Łukasz Koszarek (Pepsi Caserta) - 17 minut, 2 asysty i przechwyt. Drużyna polskiego rozgrywającego zwyciężyła u siebie Benetton Treviso 90:66 i z bilansem 16-9 zajmuje 4. miejsce.

Szymon Szewczyk (Air Avellino) - 23 minuty, 9 punktów, 4 zbiórki, 2 bloki i przechwyt. Zespół naszego rodaka poległ na wyjeździe z Armani Jeans Mediolan 63:74 i z bilansem 13-12 jest 8.

Filip Dylewicz (Air Avellino) - 26 minut, 9 punktów, 7 zbiórek, przechwyt i blok. Zespół naszego rodaka poległ na wyjeździe z Armani Jeans Mediolan 63:74 i z bilansem 13-12 jest 8.

ROSJA

Maciej Lampe (Uniks Kazań) - zespół reprezentanta Polski w poniedziałek rozpocznie zmagania w kolejnej fazie rozgrywek. Wśród czterech drużyn walczących o mistrzostwo Rosji oprócz Uniksu są także trzy ekipy z Moskwy - CSKA, Dynamo oraz Chimki. Uniks rozpocznie rywalizację meczem z Dynamem.

Agnieszka Bibrzycka (UMMC Jekaterynburg) - piątek: 23 minuty, 9 punktów, 3 asysty, 2 zbiórki i przechwyt. Zespół Polki przegrał w półfinale Final Four Euroligi ze Spartakiem Moskwa 79:87. Niedziela: 28 minut, 9 punktów, 3 zbiórki, 2 asysty i 2 przechwyty. UMMC pokonał w meczu o 3. miejsce Wisłę Can Pack Kraków 84:50.

CZECHY

Robert Skibniewski (BK Prostejov) - środa: 14 minut, 4 punkty i asysta. Zespół naszego rodaka pokonał na wyjeździe Basketbol Brno 73:60. Sobota: 12 minut, 3 punkty, 2 zbiórki, 2 przechwyty i asysta. Drużyna Polaka nie sprostała u siebie CEZ Nymburk, przegrywając 71:76. BK Prostejov z bilansem 33-7 jest 3.

Radosław Hyży (BK Prostejov) - środa: 27 minut, 7 punktów, 2 zbiórki, 2 asysty i 2 przechwyty. Zespół naszego rodaka pokonał na wyjeździe Basketbol Brno 73:60. Sobota: 14 minut, 2 punkty i 2 zbiórki. Drużyna Polaka nie sprostała u siebie CEZ Nymburk, przegrywając 71:76. BK Prostejov z bilansem 33-7 jest 3.

SŁOWACJA

Paweł Mróz (Spisska Nova Ves) - środa: 29 minut, 16 punktów, 8 zbiórek i 2 asysty. Drużyna prowadzona przez Jerzego Chudeusza wygrała u siebie 100:97. Sobota: 30 minut, 8 punktów, 14 zbiórek i przechwyt. "Polski" zespół przegrał na wyjeździe 66:70 i w rywalizacji z BC Prievidza jest remis 2:2. Decydujący mecz w środę w Nowej Wsi.

Artur Mielczarek (Spisska Nova Ves) - środa: 34 minuty, 15 punktów, 5 asyst, 4 zbiórki i 2 przechwyty. Drużyna prowadzona przez Jerzego Chudeusza wygrała u siebie 100:97. Sobota: 32 minuty, 14 punktów, 4 zbiórki i 3 przechwyty. "Polski" zespół przegrał na wyjeździe 66:70 i w rywalizacji z BC Prievidza jest remis 2:2. Decydujący mecz w środę w Nowej Wsi.

NIEMCY

Tomasz Cielebąk (New Yorker Phantoms Brunszwik) - nasz rodak ma problemy zdrowotne i nie będzie występował przez kilka najbliższych tygodni. Zespół z Brunszwika z bilansem 17-13 zajmuje 8. pozycję.

SŁOWENIA

Paweł Kikowski (Olimpija Lublana) - środa: 21 minut, 8 punktów i przechwyt. Zespół polskiego skrzydłowego pokonał u siebie Rudar Zasavje Pro-tek 97:69. Sobota: 19 minut, 12 punktów, zbiórka, asysta i przechwyt. Mistrz Słowenii zwyciężył na wyjeździe Parklji Bezigrad 97:65 i z bilansem 5-0 jest liderem rozgrywek.

Tomasz Nowakowski (Luka Koper) - środa: 36 minut, 18 punktów i 11 zbiórek. Drużyna Polaka przegrała u siebie z Hopsi Polzela 79:82. Sobota: 34 minuty, 14 punktów, 12 zbiórek, przechwyt i blok. Drużyna naszego rodaka nie poradziła sobie na wyjeździe z Elektrą Esotech 64:73 i z bilansem 2-4 zajmuje 3. miejsce w grupie zespołów walczących utrzymanie.

BELGIA

Krystyna Szymańska-Lara (Dexia Namur) - 18 minut, 7 punktów, 2 asysty, zbiórka i przechwyt. Drużyna Polki wygrała u siebie z St-Katelijne Waver 74:72 i z bilansem 5-2 zajmuje 2. miejsce w grupie drużyn walczących o utrzymanie.