Słowacja: Brąz oddalił się od Polaków

Paweł Mróz i Artur Mielczarek rozpoczęli walkę o brązowy medal w lidze słowackiej. Niestety w pierwszym meczu drużyna prowadzona przez Jerzego Chudeusza przegrała 69:73 z MBK Handlova. Spotkanie numer dwa w piątek w Nowej Wsi.

Jacek Konsek

Pierwsze trzy kwarty należały do zespołu MBK Handlova, który osiągnął nawet kilkunastopunktową przewagę. Wydawało się jednak, że zryw "polskiej" drużyny nastąpił w odpowiednim momencie, bowiem cała przewaga gospodarzy stopniała w pewnym momencie do jednego punktu. Niestety w decydujących fragmentach więcej zimnej krwi zachowali późniejsi triumfatorzy, którzy są już o krok od brązowego medalu.

Paweł Mróz w ciągu 35 minut zgromadził 17 punktów, dziewięć zbiórek, asystę, przechwyt i blok. Artur Mielczarek miał tego dnia problemy z faulami, dlatego w ciągu 29 minut zapisał na swoje konto pięć punktów, trzy przechwyty, dwie zbiórki, ale też pięć przewinień.

Zespół prowadzony przez Jerzego Chudeusza będzie miał okazję do rewanżu już w najbliższy piątek. Jeśli Spisska Nova Ves zwycięży, to decydujący mecz odbędzie się w Handlovej.