Mistrzynie nadal bez wygranej, Piekarska poza Sacramento

Obrończynie mistrzowskiego tytułu, drużyna Phoenix Mercury, przegrała drugie kolejne spotkanie w nowym sezonie. Tym razem lepsze okazały się koszykarki z San Antonio Silver Stars. W Seattle porażki doznała drużyna Sacramento Monarchs, w której nie zobaczymy już Izabeli Piekarskiej

Krzysztof Kaczmarczyk

Pierwsza kwarta meczu w San Antonio należała do zawodniczek z Phoenix, które wygrały tą część meczu 18:12. W drugiej kwarcie przyjezdne trafiły zaledwie 2 z 15 rzutów z gry, co skrzętnie wykorzystały Srebrne Gwiazdy, wygrywając tą część gry 30:13. Jak się później okazało była to jedyna wygrana kwarta gospodyń, która pozwoliła wygrać całe spotkanie 81:76.

Najlepszą zawodniczką meczu okazała się Sophie Young, która zakończyła spotkanie z dorobkiem 25 punktów i 7 zbiórek. W Mercury tradycyjnie nie zawiódł duet Cappie Pondexter - Diana Taurasi. Pierwsza zapisała na swoim koncie 23 punkty, natomiast druga 20. W drużynie z Arizony aż za nadto widać brak Panny Taylor. Zawodniczka wybrała na to lato inne zajęcie. Mianowicie razem z reprezentacją Australii przygotowuje się do występu na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

W drugim meczu dnia swoje wielkie aspiracje potwierdziła drużyna Seattle Storm. Swin Cash, Lauren Jackson oraz Sue Bird zdobyły dla swojego teamu po 17 oczek, a Storm pokonały Sacramento Monarchs 74:62.

Sacramento Monarchs przed sezonem w drafcie wybrało Polkę Izabelę Piekarską. Kilka dni temu jednak szanse na debiut naszej zawodniczki upadły. Miejsce naszej rodaczki w kadrze Monarchs zajęła bowiem Crystal Kelly.

San Antonio Silver Stars - Phoenix Mercury 81:76 (12:18, 30:13, 16:19, 23:26)

San Antonio: S.Young 25, B.Hammon 14, E.Buescher 13, H.Darling 12, R.Riley 11, V.Johnson 2, S.Irvin 2, M.Atunrase 2

Phoenix: C.Pondexter 23, D.Taurasi 20, T.Smith 12, K.Mazzante 9, K.Miller 7, L.Willingham 2, B.Farris 2, W.Crockett 1, Y.Oga 0

Seattle Storm - Sacramento Monarchs 74:62 (15:14, 9:20, 15:11, 35:17)

Seattle: L.Jackson 17, S.Bird 17, S.Cash 17, S.Swoopes 10, K.Gearlds 9, Y.Griffith 2, K.Beck 2, T.Wright 0, S.Ely 0, A.Robinson 0, K.Santos 0

Sacramento: R.Brunson 15, N.Powell 10, K.Lawson 10, L.Harper 6, A.Williams 5, A.Franklin 5, C.Kelly 4, K.Smith 3, T.Penicheiro 2, L.Atkinson 2, C.Allen 0