ME U-20: Polska rozgromiła Białoruś!

Reprezentacja Polski U-20 Dywizji B nie miała najmniejszych problemów w meczu przeciwko ekipie Białorusi. W swoim drugim spotkaniu Polska zwyciężyła 87:56 i wciąż jest bez porażki w turnieju.

Jacek Seklecki
Polacy mecz z Białorusią rozpoczęli niemal identycznie, jak dzień wcześniej starcie z drużyną Słowacji. Nasi koszykarze nie mieli najmniejszych problemów z szybkim odjechaniem rywalowi i już po nieco ponad dwóch minutach gry prowadzili 12:2. W tym czasie Polacy spudłowali tylko jeden rzut. Białorusini otrząsnęli się jednak i przed końcem kwarty doszli nasz zespół. Po 10 minutach gry było tylko 25:23 dla ekipy trenera Roberta Jakubiaka i to mogło dawać nadzieję, że mecz ten będzie niezwykle wyrównany. Nic bardziej mylnego. Nasi koszykarze szybko w drugiej kwarcie zdobyli 10 punktów, podczas gdy ekipa naszych wschodnich sąsiadów zdołała zdobyć zaledwie dwa oczka. Jeszcze na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy przewaga Polaków sięgała 10 punktów, ale w te 120 sekund zawodnicy znad Wisły dołożyli do swojej zaliczki kolejne 10 i wygrywali już 51:31. Brylował na parkiecie przede wszystkim Piotr Pamuła. Koszykarz Polonii 2011 Warszawa od wyniku 40:30 dla Polski w 80 sekund trafił trzy razy z dystansu i to dzięki niemu Biało-Czerwoni mogli schodzić na przerwę z wysokim, 20-punktowym prowadzeniem. Świetna końcówka pierwszej połowy w wykonaniu Polaków ustawiła ten mecz już do samego końca. Wysokie prowadzenie naszego zespołu właściwie się nie zmniejszało, wręcz przeciwnie szybko dochodziło do 30 punktów. Białorusini nie byli w stanie już nic zdobyć i zasłużenie przegrali 56:87. To drugie tak wysokie zwycięstwo Polski podczas tego turnieju. Przed 31-punktową wygraną nad Białorusią nasi koszykarze rozgromili Słowację różnicą 44 punktów. Najwięcej punktów dla Polski zdobył Piotr Pamuła. Snajper ekipy trenera Jakubiaka uzbierał 23 punkty (4/5 za 2, 5/8 za 3). Wyróżnili się jeszcze Krzysztof Sulima (10 punktów, 9 zbiórek) i Jakub Wojciechowski (9 ptk, 7 zb). Trzeci mecz reprezentacji Polski U-20 odbędzie się w sobotę o 15:45, a przeciwnikiem będzie drużyna Norwegii.
Polska - Białoruś 87:56 (25:23, 26:8, 19:12, 17:13)
Polska: Piotr Pamuła 23, Krzysztof Sulima 10, Jakub Wojciechowski 9, Sebastian Szymański 8, Marek Szumełda-Krzycki 7, Jarosław Mokros 6, Tomasz Nowakowski 6, Marcin Dymała 5, Patryk Przyborowski 5, Aleksander Czyż 5, Alan Czujkowski 3, Łukasz Bodych 0. Białoruś: Krysevich 10, Dabravolski 10, Ausepian 9, Hrumiantsau 8, Navoichyk 7, Hancharonak 4, Kachan 3, Tsyvinski 2, Kurapau 2, Salauyou 1, Ihnatchyk 0.