IV MPKK: Mistrzostwo dla kibiców Turowa

Wielkie emocje towarzyszyły spotkaniu finałowemu IV Mistrzostw Polski Klubów Kibica w Koszykówce rozgrywanych w Ostrowie Wielkopolskim. O losach pojedynku pomiędzy drużynani Turowa Zgorzelec i Kotwicy Kołobrzeg decydowała dogrywka.

Dawid Bilski

Spotkanie o mistrzostwo było bardzo zacięte, kilkukrotnie zmieniało się prowadzenie. 4 minuty przed końcem spotkania Turów uzyskał 8. punktową zaliczkę (46:38) i wydawało się, że mecz jest już rozstrzygnięty. Gracze z Kołobrzegu jednak po celnych rzutach z dystansu wyszli na prowadzenie (49:48), mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Jednak po 32 minutach gry na tablicy świetlnej pojawił się rezultat 52:52. W dodatkowym czasie gry kibice ze Zgorzelca zachowali więcej zimnej krwi i to oni triumfowali. Zwycięstwo w finale sprawia, że w przyszłym roku prawo organizacji mistrzostw mają fani Turowa.

W drugim niedzielnym spotkaniu, które decydowało o brązowym medalu gospodarz, zespół Stali Ostrów pokonał Astorię Bydgoszcz 63:42.