ME U-20: Polska nadal niepokonana

Reprezentacja Polski U-20, która występuje w Mistrzostwach Europy Dywizji B nadal niepokonana! Nasi koszykarze w swoim czwartym meczu wygrali z reprezentacją Rumunii 96:73.

Jacek Seklecki
W swoim ostatnim grupowym meczu na Mistrzostwach Europy U-18 Dywizji B Polska trafiła na bardziej wymagającego przeciwnika, aniżeli we wcześniejszych spotkaniach. Rumunii w pierwszej kwarcie dotrzymywali kroku Polakom, jednak pod koniec tej części gry nasi koszykarze odskoczyli na siedem punktów i prowadzili 25:17. Przez całą drugą kwartę przewaga koszykarzy trenera Roberta Jakubiaka oscylowała w granicach 10 punktów. Bardzo dobrze pod koszami radził sobie Aleksander Czyż. Polski podkoszowy, który szlify zdobywał w Stanach Zjednoczonych nie miał sobie równych pod obiema tablicami. Czyż w całym meczu zdobył 22 punkty i miał dziewięć zbiórek, co wydanie przyczyniło się do ostatecznego zwycięstwa reprezentacji Polski. Przewaga Polaków zaczęła rosnąć po przerwie. Biało-Czerwoni wiedzieli, że rywale mogą poczuć wiatr w żagle i szybko zaczęli budować pokaźną zaliczkę, aby spokojnie dowieźć ją do końca. W tym fragmencie brylował Piotr Pamuła. Najlepszy polski koszykarz na tej imprezie rzucał trójkę za trójką (cztery celne na pięć oddanych w cały meczu) i Polacy prowadzili 56:37. Już w czwartej kwarcie ekipa trenera Jakubiaka wypracowała sobie ponad 20 punktów przewagi, której nie oddała już do samego końca. ostatecznie Polacy zwyciężyli 96:73, odnosząc tym samym swoją czwartą wygraną w tym turnieju i bezapelacyjnie zwyciężając w swojej grupie D, w której wygrali wszystkie cztery mecze. Przed naszymi zawodnikami druga runda, w której spotkają się w trzema najlepszymi drużynami z grupy A. Dwa zwycięstwa ze Słowacją i Norwegią będą Polakom zaliczone do ostatecznego rozrachunku, a przed nimi jeszcze mecze z rywalami, z którymi nie mieli okazji powalczyć.
Polska - Rumunia 96:73 (25:18, 22:15, 20:14, 29:26)
Polska: Aleksander Czyż 22, Piotr Pamuła 18, Sebastian Szymański 12, Jakub Wojciechowski 9, Łukasz Bodych 8, Krzysztof Sulima 7, Tomasz Nowakowski 5, Patryk Przyborowski 4, Marcin Dymała 4, Jarosław Mokros 3, Alan Czujkowski 2, Marek Szumełda-Krzycki 2. Białoruś: Tibirna 21, Corneanu 10, Pop 9, Aktas 8, Stretea 8, Corpodean 6, Tarak 6, Telinoiu 3, Dinca 2.