ME U-18: Litwa za silna

Reprezentacja Polski U-18 przegrała z Litwą w swoim drugim meczu podczas Mistrzostw Europy Dywizji A w Wilnie 66:87. Nasi koszykarze byli wyraźnie słabsi, szczególnie pod koszem, gdzie Litwini zbierali większość piłek.

W tym artykule dowiesz się o:

Reprezentacja Polski U-18 po zwycięstwie w swoim inauguracyjnym meczu przeciwko Słowenii na Mistrzostwach Europy osiemnastolatków zmierzyła się z drużyną gospodarzy - Litwą. Jeszcze do piątej minuty mecz ten był wyrównany, a Polska nawet prowadziła z rywalem 7:6. To był jedyny pozytywny moment w poczynaniach naszej kadry, bowiem od tego momentu Litwa zaczęła odskakiwać.

Zespół ten w pięć minut, które pozostały do końca pierwszej kwarty zdobył 21 punktów, tracąc tylko pięć i już po dziewięciu minutach meczu wysoko prowadził, 27:12.

Polacy nie potrafili powrócić do gry, gdyż byli zwyczajnie słabsi od świetnie dysponowanych tego dnia Litwinów. Gospodarze często próbowali rzucać z dystansu i mimo, że ich skuteczność nie była powalająca to bardzo dobrą pracę pod koszami wykonywali wysocy tego zespołu.

Zbierali większość piłek zarówno pod swoim koszem, jak i pod atakowaną obręczą i w trzeciej kwarcie mieli już dwukrotnie więcej zebranych piłek od Polski. Nasz zespół dopiero w końcówce zniwelował stratę w tym elemencie gry, stratę, która była po prostu zatrważająca. Prawdziwym dominatorem pod koszem w ekipie naszych rywali był Jonas Valanciunas, który zebrał aż 18 piłek w całym meczu.

Litwa z minuty na minutę powiększała swoją przewagę, która w trzeciej kwarcie wynosiła już 32 punkty. To niejako rozluźniło Litwinów, którzy zaczęli bawić się grą, a druga piątka nie była już tak skuteczna, jak starterzy.

Ostatecznie Polska przegrała z Litwą w swoim drugim meczu Mistrzostw Europy Dywizji A U-18 66:87, jednak w dalszym ciągu ma duże szanse na awans z grupy, bowiem Biało-Czerwonym pozostał już tylko mecz z najsłabszą Ukrainą.