MŚ: Słowenia rozstrzelała Australię!

Zaskakująco jednostronne okazało się spotkanie Słowenii z Australią w ramach 1/8 finału koszykarskich MŚ. Bałkański zespół wygrał 87:58 aplikując rywalowi z Antypodów aż szesnaście rzutów trzypunktowych!

W tym artykule dowiesz się o:

Takiego pogromu mało kto się spodziewał. Co prawda Słoweńcy byli faworytami tej rywalizacji, lecz rozmiary i styl zwycięstwa muszą budzić pewne zastanowienie. Tak naprawdę na parkiecie w Stambule emocji nie było w ogóle, bowiem mecz rozpoczął się od prowadzenia bałkańskiej drużyny 12:0.

Australijczycy spisywali się tego dnia fatalnie. Przez pierwsze 6,5 minuty nie potrafili zdobyć choćby punktu, pudłując 10 rzutów z rzędu. W premierowej odsłonie zdołali uciułać ledwo osiem oczek, choć potem było niewiele lepiej. Zawodzili liderzy Boomers - David Andersen i Aleks Marić - obaj do przerwy mieli w sumie 0/9 z gry!

A Słowenia konsekwentnie robiła to, co tego dnia wychodziło jej najlepiej, czyli trafiała rzuty z dystansu. Raz za razem kolejne trójki dziurawiły kosz zdezorientowanych graczy z Antypodów. Zarówno w pierwszej jak i drugiej połowie podopieczni Memiego Becirovicia ośmiokrotnie trafili zza linii 6,25m. Pięć razy uczynił to Jaka Laković, najskuteczniejszy zawodnik meczu z 19 punktami.

Przewaga 4. drużyny zeszłorocznego EuroBasketu zaczęła rosnąć w zastraszającym tempie. W pewnym momencie Słoweńcy prowadzili różnicą nawet 35 punktów, co na tym poziomie jest wynikiem rzadko spotykanym.

Australia miała 2/19 za trzy i jedynie celne rzuty osobiste (20/25) nieco zmniejszyły rozmiary porażki. Słowenia bez większych problemów wywalczyła sobie awans do najlepszej ósemki, gdzie zmierzy się z lepszym z meczu Turcja - Francja. Tam z całą pewnością nie będzie już tak łatwo.