Bohater Myśliwiec - relacja z meczu Olimp MKS Start Lublin - Victoria Górnik Wałbrzych

Przez sporą część sobotniego widowiska kibice mogli pomstować na grę gospodarzy, ale końcówka dostarczyła wielu emocji. Czternaście sekund przed ostatnią syreną rzut za trzy 20-letniego Adama Myśliwca zapewnił lublinianom wygraną 75:74.

Paweł Patyra

Wynik otworzył celnym rzutem zza linii 6, 75 m Marcin Sterenga. Goście lepiej radzili sobie i już po 125 sekundach prowadzili 8:4, dzięki akcji 2+1 Bartłomieja Józefowicza. Wyczyn kolegi powtórzył Maciej Ustarbowski i trener Olimp MKS Startu poprosił o przerwę. Na parkiecie pojawił się powracający do Lublina Przemysław Łuszczewski, ale wprowadził niewiele ożywienia w poczynania swojego zespołu.

Role zaczęły się odwracać po technicznym przewinieniu Marcina Wróbla na Adamie Myśliwcu. Sprawy w swoje ręce wziął doświadczony Michał Sikora i w 7. minucie gospodarze już wygrywali 16:14. Drużyna Victorii Górnika nie pozwoliła jednak całkowicie wybić się z rytmu i po pierwszej kwarcie to ona prowadziła 18:17.

Drugą część gry wałbrzyszanie rozpoczęli niemal tak samo. Tym razem aż dwie celne "trójki" z rzędu dodały im więcej pewności. Wymiana ciosów - akcja za akcję - trwała do stanu 30:23 dla gości. Ogrom kłopotów sprawiła zawodnikom nowość - przesunięcie linii rzutów za trzy punkty o pół metra. Wiele prób nie docierało do kosza albo co najwyżej ocierało się o siatkę.

Efektowna i bardzo ambitna gra kapitana Olimp MKS Startu - Sikory na niewiele się zdała. W ostatniej akcji drugiej kwarty Krzysztof Jakóbczyk trafił z dystansu, co dało jego drużynie 10-punktowe prowadzenie przed dużą przerwą. Postawę gości należy docenić tym bardziej, że do Lublina przyjechali oni w dniu meczu.

Gospodarze kilkukrotnie mocniej przyciskali przeciwnika i brakowało im do wyrównania trzech a nawet dwóch punktów. Zespół Victorii Górnika w porę jednak przebudzał się i zwiększał dystans, który sięgnął nawet piętnastu punktów.

Podopieczni Dominika Derwisza zafundowali kibicom emocjonującą końcówkę. Sygnał do wytężonej walki nadszedł w połowie czwartej kwarty, kiedy prowadzenie gości spadło poniżej dziesięciu punktów. W decydującym momencie meczu nie zawiódł doświadczony Sikora. W sukurs przyszedł mu Myśliwiec, raz za razem wdzierający się pod kosz i punktujący nawet z trudnych pozycji. 20-letni zawodnik trafił z dystansu na czternaście sekund przed ostatnią syreną i na tablicy wyświetlił się wynik 75:74. W ostatniej akcji meczu Sterenga chybił celu i wśród gospodarzy zapanowała ogromna radość.

Olimp MKS Start Lublin - Victoria Górnik Wałbrzych75:74 (17:18, 11:20, 21:19, 26:17)