Tradycji stało się zadość - relacja z meczu Artego Bydgoszcz - AZS PWSZ Gorzów Wlkp.

Komplet widzów w hali Chemika liczył na podobną niespodziankę, jaką bydgoszczanki sprawiły podczas potyczki z Lotosem Gdynia. Gorzowianki jednak bardzo szybko wskazały Artego miejsce w szeregu.

Adrian Dudkiewicz

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego wydawało się, że w ekipie gości zabraknie kontuzjowanej podczas potyczki z Widzewem Kalany Green. Jednak to nie Amerykanka była potrzebna trenerowi Maciejewskiemu, choć pojawiła się na krótko na parkiecie. - Wpuściłem ją na parę minut. Nie chciałem jednak ryzykować odnowienia urazu, bo na szczęście inne dziewczyny spisały się znakomicie - chwalił swoje gwiazdy trener AZS PWSZ.

Trudno się nie zgodzić ze słowami opiekuna gorzowianek. Tylko pierwsze 5 minut inauguracyjnej kwarty było wyrównane. Jednak przy stanie 6:7 w fatalny sposób dwie piłki straciła Stephanie Raymond i "Akademiczki" za sprawą Agnieszki Skobel oraz Johanny Leedham szybko odskoczyły na osiem punktów (8:16). - W sobotę nie mieliśmy po prostu czym straszyć rywalek - dodała Natalia Mrozińska. - Zabrakło skuteczności w każdym elemencie i nie było czym odpowiedzieć na znakomitą postawę AZS.

Artego w niczym nie przypominało zespołu, który przed tygodniem we wspaniałym stylu ograł Lotos i sprawił mnóstwo kłopotów krakowskiej Wiśle. Akcje bydgoszczanek były bardzo chaotyczne, a liczba strat w całym spotkaniu (27) mówi samo za siebie. Przyjezdne niemoc gospodyń wykorzystały znakomicie. Co prawda na początku drugiej kwarty po akcji Agnieszki Szott było 21:24. Zanosiło się na emocje, ale nic z tego. Najpierw po rzutach Piekarskiej, a potem wspomnianej Leedham koszykarki Dariusza Maciejewskiego ponownie mogły się cieszyć z wysokiego prowadzenia 25:41.

Jedyna nadzieją bydgoszczanek w przerwie mogła być spora liczba fauli wśród koszykarek z Gorzowa. Jeszcze w drugiej kwarcie szybko trzeci faul złapały Agnieszka Kaczmarczyk oraz Justyna Żurowska. Wysoki prowadzenie nie uśpiło wicemistrzyń Polski. - To też pomogło w tym, że sporo minut dostały inne zawodniczki. Nie zależało nam na tak wysokim zwycięstwie, bo nawet nakazałem rozgrywać wolne akcje - tłumaczył Maciejewski.

Setka pękła tuż przed zakończeniem spotkania. Nie miało to już większego znaczenia, bo wynik już dawno był rozstrzygnięty. Dla bydgoszczanek to już trzecia tak wysoka porażka z AZS PWSZ od czasu awansu do FGE. - Tradycji stało się zadość - podsumował krótko Adam Ziemiński. - Gdy tyle strat popełniała podstawowa rozgrywająca, trudno liczyć na korzystny wynik. Po prostu takie mecze się zdarzają.

Artego Bydgoszcz - AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 51:100 (12:20, 13:21, 15:27, 11:32)