Mecz walki - komentarze po meczu PGE Turów Zgorzelec - AZS Koszalin

- Najważniejszą dla mnie rzeczą jest to, że zagraliśmy 40 minut w obronie - powiedział po meczu PGE Turowa Zgorzelec z AZS Koszalin trener gospodarzy Jacek Winnicki. Prezentujemy wypowiedzi po spotkaniu, które zgorzelczanie wygrali 79:68.

Grzegorz Bereziuk

Mariusz Karol (trener AZS Koszalin): - Kibice oglądali mecz walki. Dopóki mieliśmy siły to wszystko szło nam bardzo dobrze. Później było gorzej i mieliśmy problem zwłaszcza ze zdobywaniem punktów. Widziałem wcześniejsze spotkania z udziałem PGE Turowa i śmiem twierdzić, że zagrał najlepsze zawody w tym sezonie. Determinacja u rywali była absolutna. Mentalnie byliśmy na to przygotowani i też walczyliśmy. Niestety jesteśmy na innym etapie przygotowania do sezonu. Dobrze się stało, że mamy dwa tygodnie przerwy. Możemy wrócić do okresu przygotowawczego i spokojnie popracować nad wytrzymałością, szybkością i wszystkim innym co jest możliwe w koszykówce. Być może pojedziemy na jakiś obóz. Dodam, że praktycznie dwa tygodnie temu zaczęliśmy jakiekolwiek funkcjonowanie.

Jacek Winnicki (trener PGE Turowa): - Zespół zagrał mądrze i agresywnie w defensywie od samego początku. Może jedynie z wyjątkiem ostatnich fragmentów, które były nerwowe w naszym wykonaniu. Wówczas staraliśmy się utrzymać przewagę i niepotrzebnie faulowaliśmy. Najważniejszą dla mnie rzeczą jest to, że zagraliśmy 40 minut w obronie. To jest podstawa naszego funkcjonowania w ekstraklasie. Jeżeli nie będziemy bronić będzie nam bardzo trudno zwyciężać. Mamy takie szczęście, że w składzie rywali zawsze znajdzie się 2-3 zawodników, którzy mają świetny dzień. AZS rzucił tylko dwie trójki mniej od Polonii Warszawa. Obrona poniżej 70. punktów to jest to co musimy grać. Cały zespół zasłużył na gratulacje. Po przegranym meczu z Polonią chcieliśmy się zrehabilitować. Zagraliśmy najlepiej jak potrafiliśmy jeśli chodzi o zaangażowanie. Kiedy przyszedłem do klubu obiecałem, że zrobię wszystko aby ten zespół walczył. Cały czas pracujemy na treningach aby to się nie zmieniło.

Bartosz Bochno (zawodnik PGE Turowa): - Zagraliśmy dobrze w obronie. Defensywa jest kluczem do każdej wygranej. Tego się trzymamy, nad tym pracujemy i to ma być nasza mocna domena. Głównie skupiamy się nad tym elementem gry na treningach. Rywale rzucili nam tylko 68 punktów. W ataku z kolei nie mamy problemów ze zdobywaniem punktów. Dziś udało nam się wygrać i wierzę, że będzie także udawać się za każdym kolejnym razem.

Slavisa Bogavac (zawodnik AZS Koszalin): - Zagraliśmy zwłaszcza bardzo dobrze w drugiej kwarcie. Udało nam się wyjść na prowadzenie i przy trochę lepszej koncentracji powinniśmy utrzymać je do końca pierwszej połowie. Później zatraciliśmy skuteczność i ostatecznie przegraliśmy. PGE Turów rozegrał dobre spotkanie jako zespół. Teraz mamy 14 dni przerwy. Mamy czas aby popracować i przygotować się do kolejnych ważnych spotkań.