NBA: Blazers w końcówce załatwili sobie zwycięstwo

Zarówno Washington Wizards, jak i Portland Trail Blazers do swoich spotkań przystąpiły osłabione brakiem czołowych zawodników. Johna Walla i Brandona Roy'a udanie zastąpili ich koledzy, którzy walnie przyczynili się do zwycięstw swoich zespołów.

Stołeczni koszykarze pokazali, że bez pomocy Johna Walla są w stanie wygrać. Na własnej skórze przekonali się o tym zawodnicy drużyny z Kanady. Raptors byli bezradni wobec ataków Wizards.

- Jestem zaskoczony, że moja drużyna zagrała bez jakiejkolwiek energii - powiedział trener Jay Triano. Problemy jego zespołu były szczególnie widoczne w trzeciej kwarcie przegranej przez Raps 21:36. Taki obrót spraw postawił ich w trudnej sytuacji przez ostatnią odsłoną.

Toronto wykorzystując rozluźnienie po stronie Waszyngtonu odrobiło niewielką część strat.

Pod nieobecność Walla w pierwszej piątce wyszedł Gilbert Arenas. Fani zgotowali mu ciepłe przyjęcie nagradzając go brawami. - Bardzo byłem zaskoczony tym faktem, ponieważ wokół mnie w ostatnim czasie działo się wiele złego - stwierdził Arenas, który odwdzięczył się kibicom poprzez zdobycie 20 punktów (10 w trzeciej kwarcie).

Washington Wizards - Toronto Raptors 109:94 (27:23, 27:24, 36:21, 19:26)

(Blatche 22 (7zb, 5as), Arenas 20 (7zb, 6as), Young 20 (6zb) - Weems 16, Kleiza 15, Jack 13 (5as))

Nieobecność Brandona Roya nie przeszkodziła Blazers w odniesieniu zwycięstwa. Kontuzjowanego zawodnika świetnie zastąpił Wesley Matthews, który przeciwko Memphis Grizzlies zanotował 30 punktów. - Zrobił wszystko co oczekiwaliśmy. Pokazał się w obronie, jak i w ataku - podsumował występ swojego podopiecznego Nate McMillan.

Spotkanie było bardzo wyrównane, żadna z drużyn nie osiągnęła przewagi wyższej niż siedem oczek. W ostatniej kwarcie prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Dopiero w samej końcówce przy stanie remisowym po 93 Trail Blazers w ciągu kilkunastu sekund rzucili sześć punktów bez żadnej odpowiedzi ze strony gospodarzy.

Grizzlies odkuli się dopiero pięć sekund przed końcem, kiedy trafił Rudy Gay (20pkt). Faulowany Andre Miller wykorzystał jeden z dwóch osobistych i tym samym przypieczętował zwycięstwo swojej drużyny. Rozmiary porażki równo z końcową syreną zmniejszył Mike Conley.

Memphis Grizzlies - Portland Trail Blazers 99:100 (17:22, 28:29, 25:20, 29:29)

(Gay 20 (8zb, 5as), Randolph 19 (14zb), Mayo 17 - Matthews 30, Miller 19 (9as), Aldridge 23)

Kiedy chwilę po rozpoczęciu czwartej kwarty po akcji Gary'ego Forbesa Bryłki prowadziły 98:82 wydawało się, że nic złego gospodarzom się nie przytrafi. Knicks przebudzili się i zaczęli kąsać miejscowych. Na tyle skutecznie, że udało im się wrócić do gry. W pewnym momencie przegrywali zaledwie 108:109. Denver skutecznie odpierało zakusy gości.

Decydująca dla losów zwycięstwa była akcja nowojorskiej drużyny, a w zasadzie strata Raymonda Feltona na 11 sekund przed końcem przy stanie 118:115 dla Nuggets. Przyjezdni musieli ratować się przewinieniami. Wybór padł na Carmelo Anthony'ego, który wykorzystał jeden z dwóch osobistych. Później zrehabilitował się Felton trafiając trójkę i znów przewaga zespołu George'a Karla była najmniejsza z możliwych. Końcowy rezultat ustalił Chauncey Billups.

Denver Nuggets - New York Knicks 120:118 (26:26, 35:28, 33:28, 26:36)

(Anthony 26 (9zb), Harrington 22, Forbes 19 (9zb) - Stoudemire 24 (6zb), Chandler 23, Fields 21 (17zb), Gallinari 21 (10zb))