Catchings wróciła, Indiana przegrała

Tamika Catchings w końcu na parkiecie! Nie uchroniło to jednak jej zespołu od porażki w konfrontacji z San Antonio Silver Stars. Po bardzo emocjonującym i ciekawym widowisku Srebrne Gwiazdy okazały się lepsze wygrywając różnicą 10 punktów.

Krzysztof Kaczmarczyk

Spotkanie było bardzo wyrównane od samego początku i dopiero ostatnia kwarta zadecydowała o zwycięstwie Silver Stars. Trzy pierwsze kwarty kończyły się jednopunktowymi zwycięstwami drużyn i po trzech kwartach 48:49 prowadziła ekipa z San Antonio.

Ostatnia odsłona zaczęła się znakomicie dla Srebrnych Gwiazd, które objęły prowadzenie 61:51 – co było największą przewagą w całym spotkaniu. Fever jednak zdołały się jeszcze podnieść i dzięki skutecznej grze Katie Douglas zmniejszyły różnicę do 4 punktów (60:64) na 46 sekund przed końcem meczu. Nic więcej jednak się już zawodniczkom Indiany w tej konfrontacji nie udało i Silver Stars mogły cieszyć sięz wygranej 70:60.

W drużynie Indiany zabrakło podstawowej środkowej Tammy Sutton-Brown, która ma problemy ze swoim Achillesem. Ten fakt skrzętnie wykorzystały przyjezdne. Nie do zatrzymania była Ann Wauters, która zapisała na swoim koncie 19 punktów i 10 zbiórek. Swoje zrobiła również Sophie Young - 18 punktów i 6 zbiórek. Blisko uzyskania tripple double była Vickie Johnson, która pojedynek ten zakończyła z 9 punktami, 10 zbiórkami i 8 asystami.

W drużynie Indiany najwięcej punktów zdobyła tradycyjnie już Katie Douglas. Słabiej niż zwykle wypadła natomiast inna liderka Tan White, która trafiła zaledwie 3 rzuty na 10 prób i spotkanie zakończyła z 7 oczkami na koncie.

Wszystkie oczy były jednak zwrócone na Tamikę Catchings, która po 10-miesięcznej przerwie powróciła minionej nocy do gry. Catchings rozpoczęła mecz z ławki rezerwowej Fever. Na parkiecie spędziła 12 minut i w tym czasie zdobyła 2 punkty (1/3 z gry) oraz zebrała 1 piłkę.

Indiana Fever – San Antonio Silver Stars 60:70 (15:16, 12:11, 21:22, 12:21)

Indiana: K.Douglas 17, E.Hoffman 10, S.Baker 9, A.Bales 9, T.White 7, T.Bavilaqua 4, B.Ngoyisa 2, T.Catchings 2, A.Feaster 0, L.Bond 0, K.Whittington 0

San Antonio: W.Wauters 19, S.Young 18, B.Hammon 11, V.Johnson 9, R.Riley 6, H.Darling 4, E.Buescher 3, M.Atunrase 0, E.Lawson-Wade 0