NBA: Los Angeles ze zmiennym szczęściem

Powody do radości mogą mieć tylko podopieczni Phila Jacksona. Lakers rozbili bowiem Utah Jazz. Clippers natomiast bardzo długo toczyli wyrównany bój z wyżej notowanymi Dallas Mavericks.

Łukasz Brylski

Bez kontuzjowanego Erica Gordona musieli radzić sobie w Dallas koszykarze Clippers. W pierwszej połowie spotkania jego brak w ogóle nie był odczuwalny. Ponieważ to goście prowadzeni między innymi przez Blake'a Griffina rozdawali karty na parkiecie American Airlines Center. W pewnym momencie przewaga Clippers wynosiła nawet piętnaście punktów.

- Mieli nas w garści, ale po przerwie zagraliśmy o wiele lepiej. Bardzo ważne przede wszystkim było to, iż pokazaliśmy większe zdecydowanie - powiedział Dirk Nowitzki.

Kluczowy dla losów spotkania był run 14:0 w wykonaniu gospodarzy w czwartej kwarcie. Dzięki czemu ich prowadzenie z 89:86 urosło do siedemnastu oczek. Clippers nie byli w stanie już wrócić do gry.

Blake Griffin zdobył dla ekipy z LA 22 oczka i zebrał 11 piłek.

Po stronie wygranych najlepszym strzelcem był Jason Terry. Uzbierał 28 punktów.

Dallas Mavericks - Los Angeles Clippers 112:105 (25:33, 29:28, 27:16, 31:27)

Terry 28, Barea 25, Chandler 21 - Griffin 22 (11zb), Davis 21 (6as), Foye 15

Nawet najmniejszego problemu z pokonaniem Jazz nie mieli koszykarze Jeziorowców. Kobe Bryant i spółka praktycznie w pierwszej kwarcie zapewnili sobie siódme zwycięstwo z rzędu w STAPLES Center. Tę część gry wygrali 37:22. Mieli w niej 72 procent celnych rzutów. Trafili wszystkie rzuty z dystansu (3).

To był jednak nie koniec ich popisów. W kolejnych minutach przewaga wzrosła do 28 oczek. Dzięki korzystnemu obrotowi spraw trener Phil Jackson dał możliwość odpoczynku swoim liderom.

Rezerwowi nie zawiedli. Dalej atakowali i zwiększali dystans jaki dzielił obydwie drużyny. W trzeciej kwarcie Lakers mieli o 38 punktów więcej od Jazz.

Słabo grający goście zdołali jedynie odrobić część strat. 17 punktów dla nich rzucił Deron Williams. Team z Salt Lake City poniósł piątą porażkę z rzędu.

Najlepszym strzelcem (21pkt) Jeziorowców był Kobe Bryant.

Los Angeles Lakers - Utah Jazz 120:91 (37:22, 29:16, 27:27, 27:26)

Bryant 21 (6as), Gasol 20 (7zb, 5as), Bynum 19 (11zb) - Williams 17 (8as), Miles 14 (5as), Millsap 11 (6zb)

Pozostałe mecze:

Washington Wizards - Denver Nuggets 109:120 (26:33, 30:35, 23:28, 30:24)

Young 26 (5zb), Blatche 25 (9zb), McGee 11 (7zb) - Anthony 23 (7zb), Nene 21 (9zb), Harrington 21 (5zb)

Boston Celtics - Cleveland Cavaliers 112:95 (34:26, 33:19, 24:24, 21:26)

Pierce 24, Allen 18, Rondo 11 (10as, 5zb), Robinson 11, Davis 11 (5zb) - Eyenga 15, Sessions 14 (7as), Harris 14

Sacramento Kings - Charlotte Bobcats 89:94 (19:21, 23:31, 25:24, 22:18)

Evans 19 (8zb, 5as), Landry 19, Thompson 14 (8zb) - Jackson 21, Wallace 19 (6zb), Augustin 16

4. Portland 25 21 .543
5. Minnesota 10 34 .227