NBA: Grizzlies lepsi od Magic

Nadal w wysokiej formie są podopieczni Lionela Hollinsa. Drużyna z Memphis pokonując Orlando Magic odniosła szóste zwycięstwo w ostatnich siedmiu meczach. Do 21 wzrosła liczba kolejnych porażek Cleveland Cavaliers.

Łukasz Brylski

- Po raz kolejny daliśmy się postawić pod ścianą. Walczyliśmy, ale nie udało się. To powoli staje się już tradycją - powiedział trener Stan Van Gundy. Magic mają czego żałować, ponieważ wcześniej prowadzili różnicą dwunastu punktów i wydawało się, że inicjatywa jest po ich stronie.

Koszykarze z Memphis pokrzyżowali jednak plany gości. Po trzech kwartach miejscowi prowadzili już 86:74. Po dwóch rzutach wolnych Darrella Arthura przewaga Grizzlies wzrosła do czternastu punktów. Orlando w ciągu następnych kilku minut zaliczyło run 12:0 i zbliżyło się na 86:88. Od tego momentu gra się wyrównała. W końcówce Magic mieli dogodną okazję do rozstrzygnięcia pojedynku na swoją korzyść. Najpierw jednak Hedo Turkoglu spudłował trójkę na 9 sekund przed końcem. Piłkę zebrał jednak Ryan Anderson lecz chwilę później stracił ją na rzecz najlepszego gracza gospodarzy Mike'a Conley'a.

Zwycięstwo Memphis przypieczętowali Zach Randolph i Conley, którzy trafili po jednym rzucie osobistym. Ten pierwszy był za faul techniczny Dwighta Howarda.

Jason Richardson próbował jeszcze doprowadzić do dogrywki, ale jego próba była nieskuteczna.

Memphis Grizzlies - Orlando Magic 100:97 (21:28, 33:30, 32:16, 14:23)

Conley 26 (11as), Gasol 19 (8zb), Arthur 14 - Howard 25 (14zb), Richardson 18, Bass 13, Turkoglu 13