NBA: James pognębił Magic w derbach Florydy

W tym sezonie to trzecie starcie ekip z tego samego stanu. Po raz drugi w derbach wygrali Miami Heat. Orlando Magic nie mogli poradzić sobie z LeBronem Jamesem, który zaaplikował im aż 51 punktów (23 w pierwszej kwarcie).

Łukasz Brylski

King James rozdawał karty na parkiecie w Amway Arena. Oprócz pokaźnej liczby oczek dołożył jeszcze 11 zbiórek i 8 asyst. To właśnie w głównej mierze dzięki niemu przyjezdni odskoczyli na 23 punkty. Podopieczni Stana Van Gundy'ego pomimo fatalnej sytuacji nie zamierzali wywieszać białej flagi.

Run 19:4 w czwartej kwarcie pozwolił Orlando zbliżyć się na 91:98 na niespełna dwie minuty przed końcem spotkania. Przewaga Żaru stopniała jeszcze bardziej kilkadziesiąt sekund później. Po trójce najskuteczniejszego (22pkt) w szeregach Magic Jameera Nelsona zrobiło się zaledwie 100:103 dla Heat. Pomimo niewielkiej ilości czasu (9,4 sekundy) nadzieja na zwycięstwo została wlana w serca kibiców Magic. Zwłaszcza, że w kolejnej akcji Miami popełniło stratę. Gospodarze nie potrafili jednak wykorzystać prezentu.

Wygraną Żaru przypieczętował Dwyane Wade, który trafił jeden z dwóch rzutów wolnych.

Orlando Magic - Miami Heat 100:104 (26:30, 19:25, 18:24, 37:25)

Nelson 22 (6as, 6zb), Howard 17 (16zb), Richardson 16 - James 51 (11zb, 8as), Wade 14, Bosh 13 (6zb)