Weatherspoon to za mało - relacja z meczu MKS Dąbrowa Górnicza - Znicz Basket Pruszków

Podopieczni Wojciecha Wieczorka pokonali sąsiada w tabeli, choć przegrali pierwszą kwartę. Dzięki temu zwycięstwu umocnili się w czołowej ósemce. Wśród gości dwoił się i troił Janavor Weatherspoon, jednak koledzy nie poszli mu w sukurs i pruszkowianie musieli przełknąć gorycz porażki.

Paweł Patyra

Znicz Basket szybko wypracował niewielką przewagę i konsekwentnie bronił jej przez większość pierwszej kwarty. MKS rewanżował się głównie celnymi rzutami Marka Piechowicza, z czasem w sukurs koledze przyszedł Tomasz Wróbel i gospodarze doprowadzili do remisu 16:16. Trener pruszkowskiego zespołu poprosił o przerwę, po której jego podopieczni wyszli na 4-punktowe prowadzenie.

Mimo to MKS nie dał się stłamsić i odrobił straty - w połowie drugiej części gry już wygrywał 27:24, po chwili dokładając trafienie z dystansu Wróbla. Dzięki świetnej postawie Janavora Weatherspoona - stuprocentowej skuteczności i dwóm asystom Znicz wciąż utrzymywał niewielki dystans do przeciwnika. W ostatniej akcji dąbrowianie mieli szansę na odskoczenie rywalowi, lecz Radosław Basiński chybił celu zza linii 6, 75 m i wynik do przerwy nie uległ zmianie - 36:33.

Początek trzeciej kwarty należał do gospodarzy. MKS bezapelacyjnie dominował na parkiecie, a fragment wygrany 12:0 przesądził o losach rywalizacji. Przez ponad pięć minut goście zdobyli... dwa punkty! Wydawało się, że tym przestojem pogrzebali szansę na zwycięstwo. Tym bardziej, iż zaprezentowali słabą skuteczność rzutów z dystansu.

Wśród gospodarzy prym wiódł Adam Lisewski. 31-letni środkowy zanotował double-double - 16 punktów i 13 zbiórek, a do tego dołożył siedem bloków. Ostatnia część gry układała się po myśli dąbrowskiej drużyny, która nie pozwoliła rywalom na odrobienie strat i zwiększyła nad nimi przewagę w tabeli.

MKS Dąbrowa Górnicza - Znicz Basket Pruszków 78:64 (16:20, 20:13, 18:13, 24:18)