Jillian Robbins pierwszą zagraniczną zawodniczką CCC

Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej działacze drużyny CCC Polkowice poinformowali o pierwszym kontrakcie zawodniczki zagranicznej, która w nadchodzącym sezonie będzie do dyspozycji trenera Krzysztofa Koziorowicza. Nowym nabytkiem piątej drużyny FGE poprzedniego sezonu została skrzydłowa Jillian Robbins.

Krzysztof Kaczmarczyk

Jillian Robbins ma 24 lata i 185 centymetrów wzrostu. Jej nominalną pozycją na boisku jest czwórka, czyli silna skrzydłowa. Sezon 2007/2008 Amerykanka spędziła na Ukrainie, gdzie reprezentowała barwy drużyny Dnipro Dnepropetrovsk, z którą to wywalczyła tytuł wicemistrzowski. W finale ligi ukraińskiej jej drużyna uległa 2-3 TIM-SCUF Kijów). Na osłodę Robbins została wybrana najlepszą zagraniczną zawodniczką sezonu zasadniczego. To jednak nie jedyne wyróżnienie dla nowej zawodniczki CCC. Amerykanka znalazła się również w pierwszej piątce całych rozgrywek oraz pierwszej piątce najlepszych obrońców. Jej średnie z ligi ukraińskiej to 19 punktów i 11 zbiórek na mecz.

Jillian Robbins wystąpiła również w sześciu spotkaniach Pucharu Europy FIBA. Podobnie jak to miało miejsce w ukraińskiej ekstraklasie także i w rozgrywkach pucharowych była pierwszoplanową postacią swojej drużyny. Średnio zdobywała 17,5 punktów, miała 9,3 zbiórki, 4,3 przechwytu i 1 blok.

Po ubiegłorocznych doświadczeniach z zawodniczkami zagranicznymi wydaje się, że Jillian Robbins może zatrzeć złe wrażenie, jakie pozostawiły po sobie jej poprzedniczki. Robbins ma pod koszem wypełnić lukę po Petrze Stampaliji, która jako jedyna nie zawodziła polkowickich działaczy, jednak kolejny sezon spędzi już w innej drużynie.